Čtvrtfinále startuje! Orli zabojují o překvapení

ST 9. 3. 2022
Čtvrtfinále win2day ICE Hockey League ve středu 9. března začíná. Znojmo tak míří do Salzburgu, na led nejlepšího týmu základní části a osmifinalisty Ligy mistrů. Papírové předpoklady hovoří pro domácí, od 19:15 se ale Orli pokusí soupeře zaskočit.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Salzburg ve volbě soupeřů pro čtvrtfinále ukázal z prvního místa po základní části právě na Znojmo. Ze čtyř letošních duelů dokázal proti Orlům tři vyhrát. Nejprve sice na jihu Moravy v říjnu prohráli 1:3, v listopadu už ale ze Znojma vezli vítězství 5:2, doma pak zvítězili 5:3 a 3:1.

Síla Salzburgu je na všech postech ohromná. Statisticky nejlepší brankářskou dvojici ligy tvoří dobře známý Američan Lamoureux a Fin Tolvanen. Pohyblivou a velmi ofenzivní obranu táhne T.J. Brennan se zkušeností z NHL a neuvěřitelnou produktivitou. V útoku po boku ex-znojemského útočníka Petera Schneidera září rakouští reprezentanti Nissner, Raffl a Baltram. Síla Salzburgu je ve velké vyrovnanosti jeho útočných řad a také ve fyzické vyspělosti týmu.

Orli však nejsou bez šance. Proti Salzburgu již v minulosti mnohokrát dokázali překvapit a pozice outsidera jim sedí. Spolehnout se mohou na tři vyrovnané útočné řady, stále se lepšící obranu i v dobré formě chytajícího Pavla Kantora. Série na čtyři vítězné zápasy může nabídnout mnohé zvraty. První díl je na programu dnes, sledovat jej můžete od 19:15 na Tipsport TV nebo v klasickém online přenosu.

Zajímavosti

• Oba celky se v play-off střetli jednou, a to ve finále 2015/16. Tehdy Orli vedli 2:1 na zápasy, nakonec podlehli 2:4.
  • Utkají se nejproduktivnější hráč ligy Radek Prokeš (56 bodů) s nejlepším střelcem Peterem Schneiderem (28 branek).
  • Obránce Salzburgu T.J. Brennan je nejproduktivnějším bekem soutěže, nasbíral už 47 bodů.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Thomas Berneker, Kristijan Nikolić
Čároví rozhodčí:Florian Martin, Daniel Sparer

Sestavy z posledních zápasů

EC Red Bull Salzburg:Tolvanen – Dalhuisen, Lo Verde, Kanzig, Zündel, Stapelfeldt, Wimmer, Hörl – Lebler, Leonhardt, Loney – Harnisch, Auer, Thaler – Huber, Predan, Hengelmüller – Cernk, Maier, Steffler.
TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann.