Čtvrtá třída stříbrná na turnaji v Praze

Aktuální zprávy
ÚT 10. 4. 2012
<em>Praha / Znojmo</em> - Mladí znojemští hokejisté čtvrtých tříd (ročníky 2001 - 2002) se o Velikonocích zúčastnili sedmého ročníku turnaje o pohár bratří Kobranovových v Praze - Černošicích. Orlíci předváděli u Berounky velmi kvalitní hokej a v posledním zápase s domácími Černošicemi se poprali dokonce o zlaté medaile. Znojmo nakonec podlehlo o jediný gól a vrátilo se domů se stříbrem!
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Turnaj se uskutečnil 7. a 8. dubna v Praze. Znojemští čtvrťáci postupně porazili týmy Černošice 15:1, Český Krumlov 4:1 a konec prvního dne završili velmi pěkným zápasem proti celku Klatov - 1:1.

Druhý den ráno je čekal silný celek Dívčího Hokeje ročníku 2000. Po opatrném začátku se kluci rozehráli a porazili děvčata 3:1, čímž si zabezpečili postup do finálového zápasu s domácím celkem Černošic A.

V první třetině se prosadil nejlepší střelec turnaje a nastřílel do znojemské branky 5 gólů. Orlíci stačili skórovat jenom jednou, a tak vstupovali do poslední periody za stavu 1:5. Bojovnou a důraznou hrou, zodpovědností a nasazením nakonec dokázali snížit stav na 4:5 a poslední 2 minuty hráli power-play, avšak neúspěšně.

Znojmo tak obsadilo celkově druhé místo na tomto prestižním turnaji ve velmi pěkném prostředí na břehu Berounky. Hráči opět ukázali, že mládež ve Znojmě hraje velmi kvalitní hokej.

Výborný výkon podal brankář Jan Křivánek. Nejlepším obráncem byl vyhlášen Matyáš Šána.

Výsledky Znojma
Znojmo - Černošice B 15:1
Znojmo - Český Krumlov 4:1
Znojmo - Klatovy 1:1
Znojmo - Dívčí Hokej 3:1
Znojmo - Černošice A 4:5

Zleva stojící: asistent trenéra Martin Šána, vedoucí týmu Bazala Jaromír a hlavní trenér Milan Svoboda. Druhá žada zleva: Gerstner, Svoboda, Bazala, Přibil, Špaček, Štefka a Fruhwirt. Zleva klečící: Kravec, Šána, Machala, Kratochvíl, Pospíšil, Pigl a Králík. Vepředu: gólman Křivánek.