Orli Znojmo Orli Znojmo

Chyběly emoce, nemělo smysl pokračovat, kvituje rozhodnutí ligy Fryčer. Ve Znojmě zůstává

Chyběly emoce, nemělo smysl pokračovat, kvituje rozhodnutí ligy Fryčer. Ve Znojmě zůstává

V úterý ve večerních hodinách se realizační tým spolu s hráči dozvěděl, že letošní sezóna zůstane nedohrána. Jak celou situaci vnímá hlavní trenér a sportovní manažer Miroslav Fryčer? Co řekl k uplynulému ročníku a jaké jsou vyhlídky do toho dalšího?

V úterý se rozhodlo o předčasném ukončení rozehrané sezóny kvůli šíření nového typu koronaviru. Jak se k situaci stavíte?
Kvituji to. Je to snad to nejrozumnější rozhodnutí, které liga letos udělala. Nemělo smysl hrát před prázdnými tribunami. Byl by risk ohrozit hráče a jejich rodiny. Zdraví je to nejcennější, co máme. Mohu s tím tedy jedině souhlasit.

Zažil jste někdy něco podobného, že by se liga nedohrála?
Nikdy. Myslím, že to nepamatuje nikdo ze zúčastněných. Různé problémy v minulosti byly, ale nikdy to nedošlo tak daleko, aby se zavíraly stadiony po celém světě. Zvažuje to i NHL a já to považuji za rozumné řešení.

Ta situace se vyvíjela dramaticky již během play-off. Předpokládal jste, že to dojde až tak daleko?
Vše tomu napovídalo. I hra byla tou situací ovlivněna. Zkrátka tam chyběly ty pravé myšlenky na play-off. Postrádal jsem emoce. Všechno ostatní bylo důležitější než hokej.

Když se ohlédneme za základní části, jak se dá zhodnotit?
Drželi jsme se, ale bylo to takové nemasné neslané. Chtěli jsme do pětky a přímý postup do play-off. Nakonec se to podařilo až z kvalifikace v nadstavbové části. Kromě té série, kterou jsme měli v listopadu a v prosinci, se nám nedařilo. Chtěli jsme víc. Zatímco v prosinci jsme byli nejofenzivnější tým ligy, v lednu jsme nebyli schopni trefit ani fotbalovou branku.

Čím se ty výkyvy dají vysvětlit?
Bohužel se nám nepovedlo nahradit hráče typu Kalus, Stretch, McPherson... Žádné překvapení tam letos bohužel nebylo a musím přiznat, že jsem sáhl vedle. Z cizinců zářil letos akorát Luciani. Dobrou sérii měl i Tansey, ale pak bohužel přišlo zranění. Češík odvedl to, co jsme od něj očekávali.

Kvůli marodce jste museli nasadit několik hráčů z Moravských Budějovic. Romana Čermáka jste si nechali dokonce na play-off...
Překvapil nás. Kluci z Budějovic dostali šanci a hráli dobře. Tady si nemůžeme vůbec stěžovat.

Tým se dnes sešel naposledy? Jaký bude další program?
Ano, dnes jsme to ukončili. Nemá smysl trénovat. Tuším, že se brzy zakáží i tréninky. Cizinci budou odlétat domů v nejbližších termínech.

Už máte představu, kdo z hráčů by tu měl zůstat?
Nějakou představu máme, ale je opravdu brzy. Teprve včera nám bylo oznámeno, že se končí. Někteří hráči mají podepsané smlouvy, jiným byla nabídnuta a budeme jednat. Uvidíme na přelomu měsíce, jak celá situace dopadne.

Letní přípravu byste chtěli začít koncem dubna?
Opravdu v tuto chvíli nevíme, jak se vyvine situace kolem koronaviru. Zdraví je důležité a budeme se rozhodovat podle aktuální situace.

Vy osobně zůstáváte ve funkci hlavního trenéra a sportovního manažera?
Ano, s majitelem klubu jsme domluveni.

V příští sezóně by se liga mohla rozšířit o Bratislava Capitals. Vítáte to?
Určitě! Je to skvělé, přibude nám další derby. Pro ligu i pro Bratislavu je to krok kupředu. Capitals bude liga sedět. Zajímavý soupeř.