Chybělo nám štěstí, konstatoval trenér Stloukal

Rozhovory
PÁ 18. 3. 2011
<em>Znojmo</em> - Poměrně zaplněné tribuny ve znojemské Hostan aréně sledovaly ve čtvrtek vpodvečer trápení domácích juniorů v koncovce. Zlín přijel na jih Moravy jen bránit a góly dávat z případných úniků. To se mu podařilo na jedničku, a tak vede v sérii hrané na dva vítězné zápasy 1:0. Orli však nehráli vůbec špatně, chyběla jim špetka štěstí. To přiznal i trenér Martin Stloukal: „Musíme se oklepat a v sobotu pokračovat tímto výkonem. Snad se štěstí přikloní na naši stranu.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Hosté se dostali během první třetiny do dvoubrankového náskoku. Znojemští sice měli několik šancí přímo volajících o gól, avšak dostat kotouč za brankáře Kašíka bylo nemožné. Podařilo se to až v osmadvacáté minutě Havlíkovi, který procedil kotouč mezi betony gólmana.

Ani nadále nechyběla Orlům snaha. Prázdnou branku netrefil Tichý, a také přesilové hry byly pro domácí kamenem úrazu. „Nechybělo nám nasazení ani bojovnost. Z tlaku, co jsme si vytvořili, jsme nic nedali. Chybělo nám naopak štěstí. Soupeř na co sáhl, tak mu padlo do branky,“ hodnotil zápas Martin Stloukal.

Naopak Beranům se v početních výhodách dařilo. Během klasické hry v pěti na obou stranách se však to šancí dostávali jen stěží. „Oni jen brání, my naopak chceme útočit,“ pokračoval juniorský trenér. „Můžeme si každý stoupnout na svoji půlku a dívat se na sebe. Tak se to dá také hrát, ale je to juniorský hokej, a my preferujeme, abychom spíše vytvářeli, než bořili.“

Do utkání nezasáhl Richard Jarůšek. Nad jeho sobotním startem visí otazník. „Ríšovi Jarůškovi ve čtvrtek ráno na tréninku praskla cévka v nose. V sobotu ráno jde na kontrolu a uvidíme, jak to bude vypadat. Zatím je to tak, že nebude hrát.“

Bez tréninku vstoupili na led Videlka s Opalkem: „David Videlka měl před dvěma dny astmatický záchvat, takže před zápasem vůbec netrénoval. Stejný problém je i u Dana Opalka, který dělal maturitu. Doufám, že v sobotu budeme kompletní. Bude hrát i Martin Pláněk,“ zakončil rozhovor Stloukal.