Český tým proti českému gólmanovi. Do Znojma míří Bolzano

NE 27. 12. 2015
Poslední domácí utkání kalendářního roku 2015 odehrají Orli v pondělí od 18:30 proti Bolzanu. Silný italský soupeř spoléhá na českého brankáře Jaroslava Hübla, ten bude ve Znojmě čelit nejlepšímu útoku soutěže. Přijďte na hokej a vemte s sebou druhého člověka zdarma v rámci akce 1 + 1!
» Hvězda soupeře
Kanadský útočný pár Taylor Vause (na snímku) a Joel Broda táhnou ofenzivu Bolzana

Stává se každoročním koloritem, že italský účastník EBEL skládá svůj tým na poslední chvíli, vždy se mu to ale podaří velmi dobře. Velký podíl na tom jistě má i kouč Tom Pokel, který před dvěma lety slavil s týmem mistrovský titul. Letos měl úlohu snad ještě složitější, přesto si tým pod jeho vedením kráčí pro zajištění účasti v play-off.

Zápas ve Znojmě bere italský tým velmi vážně. "Dobře víme, jak silné Znojmo na ledě je. Musíme hrát dobře v obraně, čekat na naše příležitosti a ty poté efektivně využívat. Chceme získat tři body a pojistit si pozici v nejlepší šestce," prohlásil útočník Tyler Vause. Pro Bolzano je tento duel první z venkovní série, na níž se střetnou ještě s Klagenfurtem ve středu a s Villachem v pátek.

V dosavadních třech vzájemných duelech letošní sezóny byl úspěšnější vždy hostující tým, i když zápasy byly velmi vyrovnané a vždy skončily jednobrankovým rozdílem. Orli v Itálii zvítězili 3:2 a 5:4 po prodloužení, Bolzano zase v Česku ukořistilo výhru 4:3.

Znojemskému týmu se aktuálně daří, na kontě má pět výher za sebou, doma navíc dokonce 182 minut nedostal gól. Zápasy následují v rychlém sledu, trenéra Režnara tak může trápit absence čtyř hráčů základní sestavy: obránců Štacha, Šenkeříka a útočníku Fialy a Šedy. "Je třeba hodně regenerovat. Škoda, že nám proti Lublani chyběli ti dva beci, jinak by byli všichni hráči ve hře, abychom tu únavu rozložili. Ondra Fiala by měl do zápasu naskočit co nejdříve, u Honzy Šedy bude absence ještě asi trochu delší," vysvětlil Režnar. Doba léčení pro obranné duo Štach - Šenkeřík se odhaduje zhruba na dva týdny.

Pro pondělní duel přichystali Orli Znojmo speciální akci 1 + 1 ZDARMA. Při koupi vstupenky na pokladně dostanete druhou zcela bezplatně. Zároveň budou na jednu platnou permanentku vpuštěni dva fanoušci. Přijďte tedy i vy podpořit svůj tým, pozvěte kamarády, a pomozte tak naplnit znojemský stadion!

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
13 6 5 1 1 41:37

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 3. 5.
body 63 57
aktuální forma Znojmo - Lublaň 8:0
Dornbirn - Znojmo 3:4sn
Lublaň - Znojmo 3:4
Bolzano - Innsbruck 5:1
Lublaň - Bolzano 2:1sn
Dornbirn - Bolzano 5:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 39 bodů (17 + 22) Joel Broda, 32 bodů (16 + 16)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 24 bodů (9 + 15) Alexander Egger, 20 bodů (0 + 20)
brankář Patrik Nechvátal (91,90 %) Jaroslav Hübl (91,50 %)
využití přesilovek 21,30 % 14,40 %
úspěšnost oslabení 84,40 % 79,70 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #44 Vladimir Babic, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí: #64 Thomas Loicht, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Roupec, Biro, Bořuta, Bača, Šulák, Stehlík – Tomas, Trivino, Rehuš – Podešva, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Číp, Beroun, Novák – Špaček, Csamango.
Hübl – Egger, Oberdörfer, Hofer, McMonagle, Flemming, Franza, DeAnesi, Frank – Broda, Vause, Reid – Insam, Saviano, Pope – Palmieri, Foster, Pollastrone – DiCasmirro, Bernard, Gander.