Bušili jsme do toho jak hluší do vrat, mrzí prohra v Bolzanu kapitána Matuše

PO 27. 9. 2021
Dva dny poté, co Orli na svém ledě deklasovali mistrovský Klagenfurt, přišlo vystřízlivění v podobě druhé porážky v Bolzanu. Český tým inkasoval dva rychlé góly a po zbytek střetnutí se marně snažil ztrátu dohnat. Jak zápas viděl kapitán Radim Matuš, se dozvíte v rozhovoru.

Znovu jste proti Bolzanu neuspěli, není to už trochu krize?
Pamatuji si, když jsme jezdili s Třincem do Zlína, tak to bylo přesně takové. Těžko říct, čím to je, asi nám to tady nesedí. Byl to stejný zápas, jako ten první, jen to nebylo tak divoké na branky. Myslím, že jsme po dobu dvou třetin byli aktivnějším týmem, oni ale během prvních deseti minut dali během přesilovek na 2:0 a pak to bylo těžké.

Měli jste dost střel, ale skórovali jen jednou. Čím to?
Ta střela se vždy odrazila někam jinam, než měla. Neodráželo se to tak, jako třeba proti Klagenfurtu, kterému jsme nasázeli šest gólů. Dnes jsme si vybrali zápas, kde jsme do toho bušili jak hluchý do vrat.

Velkým tématem bylo také vhazování. Vy jste při nich dostal dva tresty. Co se tam stalo?
Vojta Němec tam byl dvakrát napomínán, sám tomu nerozumím, těžké posouzení, ale on asi ten pán ví, co dělal. To samé potom u toho icingu, kde to byl jednoznačně icing a dostaneme z toho gól. Bohužel, tak se ten pán rozhodl a to my neovlivníme. Měli jsme tam moment, že to bylo 1:2, měli jsme více ze hry, mohlo nás to nakopnout a tahle chyba nás zase dostala zpátky, což mě trochu mrzí.

Inkasovali jste góly po individuálních chybách. Jak to zlepšit?
U toho druhého gólu, tam ten jeden dal krásný kříž do prázdné brány, což bychom si taky měli pokrýt. Víme, jak to máme bránit, ale zase nám bohužel chyběl krok, abychom tam sáhli hokejkou.

Vám naopak nebyla jedna branka pro zpětně posouzený ofsajd uznána. Viděl jste tu situaci?
Já osobně jsem to neviděl, ale kluci, kteří se dívali, říkali, že asi byl. Je škoda, že se to teď dá zpětně posoudit, ovšem jednou vám to uškodí a jednou vám to zase může pomoct, tak to je. Nemyslím, že to úplně ovlivnilo zápas. Určitě jsme tady mohli sahat po bodech, minimálně do remízy jsme to mohli dotlačit, jenže neproměnili jsme šance.