Bude záležet na tom, komu nadělí Mikuláš a komu belzebubové z pekla

PO 4. 12. 2006
Na led zlínského Hamé se v úterý vypraví Znojemští orli k 31. kolu O<sub>2</sub> extraligy. Nečeká je nic příjemného. V tabulce zápasů na hříštích soupeřů je Znojmo druhým nejhorším mužstvem a navíc ze stadionu Luďka Čajky výhry nevozí, naposledy zde dokázalo vyhrát 28.2.2003. Orli troskotají na pečlivé obraně Zlína, která jim nedovoluje se výrazněji gólově prosadit. Nic však netrvá věčně a v den mikulášské nadílky se mohou dít zajímavé věci i v hokejovém utkání, jehož úvodní buly bude vhozeno v 17:00 hod.

Letošní vzájemná utkání - pokaždé prohra

Zatímco v prvním utkání nebylo Znojmo daleko od zisku bodu a výkon mužstva trenéři chválili, ve druhém jen díky Trvajovi neinkasovalo více jak tři branky a od trenérů se ozývaly kritické hlasy vůči přístupu a hernímu projevu svých svěřenců. První zápas přinesl těsnou prohru 1:2 a druhý znojemští hokejisté prohráli 1:3. Jedna vstřelená branka na výhru proti Zlínu nestačí.

Hamé šestkrát po sobě neodešlo bez bodu

foto/
≡ Letos v každém utkání vstřelil Orlům branku Ivan Rachůnek, který před dvěma lety oblékal jejich dres
Posledních šest zápasů Zlín vždy bodoval a i to mu pomohlo k tomu, že se drží v horních patrech tabulky. Momentálně pobývá s padesáti body na čtvrtém místě. Utkání proti Znojmu bude třetím domácím v řadě. V prvním podlehli pražské Slavii 4:5 v prodloužení, ale trenér Jaroslav Stuchlík byl za zisk alespoň jednoho bodu rád: „Škoda individuálních chyb, po kterých soupeř skóroval a také rozhodl o svém zaslouženém vítězství. Dnešní bod řadím k těm získaným."

Již ve třetí minutě vedli zlínští hokejisté o dvě branky nad Pardubicemi. Ty se s nepovedeným vstupem do zápasu nehodlaly smířit a jen nevyužité šance je připravily o možnost zisku bodů. Za výhrou Zlína 3:2 stálo duo Rachůnek – Mokrejš, jenž zařídilo první a poslední branku. „Měli jsme vynikající vstup do utkání, ale pak jsme museli čelit pěti přesilovkám a to dostalo soupeře do hry. Jsem rád, že jsme se dokázali vypořádat s nepříjemnou situací, když se zranili Hamrlík se Zubíčkem. Hráči dali do hry srdce a cenné vítězství vydřeli,“ prohlásil domácí trenér Stuchlík po zápase.

Zraněné opory zlínských zadních řad

Poslední utkání přineslo Medvědům ze Zlína vítězství, ale na druhou stranu je připravilo o dva klíčové obránce. Už při rozbruslení si poranil koleno Martin Hamrlík, v první třetině odstoupil kvůli zranění ramene Pavel Zubíček. Ani Znojmo nevyšlo z posledního utkání bez šrámů. Svalové zranění nedovolilo kapitánu Peteru Pucherovi dohrát utkání a záleží na vyjádření lékaře, zda proti Zlínu nastoupí. Nejistý je i start dalšího útočníka Jiřího Dopity, který se potýká s virózou.

Sestava Zlína z minulého zápasu: Murín - Nosek, Lučka, Vosátko, Galvas, Horáček, A. Novotný, Zubíček - Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - Kovář, Balán, R. Pšurný