Boj o play-off začíná! Znojmo hostí poslední Villach

PO 11. 2. 2019
Reprezentační přestávka je minulostí a nadstavbová část EBEL se rozbíhá na plné obrátky. V prvním kole hostí Znojmo rakouský Villach. Duel je na programu v úterý od 18:30. Buďte u toho!

Villachu se v základní části nedařilo. Po Záhřebu byl druhým nejhorším týmem soutěže a do nadstavby tak vstupuje z posledního místa bez bonusových bodů. Koruntanský celek však nebude v kvalifikační skupině žádným outsiderem. Potvrzuje to fakt, že v posledním kole porazil úřadujícího mistra EBEL – italské Bolzano. V posledních dnech navíc posílil o trio zahraničních útočníků – Švéda Johana Erikssona, Slovince Adise Alagiće a Kanaďana Justina Maylana.

Znojmo si v posledním zápase před reprezentační pauzou s chutí zastřílelo. V Záhřebu vyhrálo 11:2 a do nadstavby si přeneslo čtyři bonusové body. Před deseti dny navíc zlomilo prokletí domácího ledu a porazilo silný Salzburg poměrem 5:2.

“Kluci jsou v dobré fyzické kondici. Rozhodující bude psychika. Věřím, že nebudou hrát na osobní statistiky, ale budou bojovat za tým. Pokud si to srovnají v hlavách, odsunou stranou ego a budou hrát jako jeden celek, pak můžeme jen překvapit.“

Miroslav Fryčer (trenér Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Zatímco Znojmo má v TOP 15 kanadského bodování hned čtyři hráče, nejproduktivnější hráč Villachu Jamie Fraser je až pětatřicátý.
  • Matthew Pelech, obránce Villachu, je nejtrestanějším hokejistou soutěže. Na trestné lavici si odpykal již 106 minut.
  • Znojmo zůstává třetím nejlepším týmem ligy, co se střelecké produktivity týče. Úspěšnost střelby znojemských hráčů je 11,23 %.
  • Zápasy mezi Znojmem a Villachem jsou poměrně bohaté na góly. Ve čtyřech letošních duelech jich padlo již dvaatřicet.
  • Vzájemnou bilanci vedou Jihomoravané, kteří letos s Villachem dvakrát vyhráli, jednou prohráli po prodloužení a jednou po základní hrací době.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#89 Christoph Bärnthaler, #87 Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Vainonen, Tejnor, Sedlák, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – Mrázek, Stretch, Kalus – Luciani, Matuš, McPherson – Němec, Bartoš, Hlava – Špaček, Novák, Oščádal – Bulín.
EC Panaceo VSV:Bakala – Sauvé, DeSantis, Bacher, Schlacher, Stückler, Wolf – Pollastrone, Down, Lahoda – Kromp, Sharp, Alderson – Petrik, Maxa, Lanzinger – Wohlfahrt.