Berounští Medvědi poslední překážkou

NE 19. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Závěr základní části 1. hokejové ligy je více než strhující. Sedm týmů si již vydobilo své místo mezi vyčleněnou osmičkou nejlepších. Jen jediné místo je ještě volné. Jedno místo a čtyři zájemci – Vrchlabí, Třebíč, Kadaň a Znojmo. Právě Jihomoravané mají prozatím o bod více než trojice jejich pronásledovatelů. Bod, který může v konečném součtu zajistit vytoužené osmé místo, avšak pro jeho jistotu musí Znojemští v dalším utkání zvítězit a nečekat jen na zaškobrtnutí svých soupeřů. Udělejte si v předvánočním shonu čas a přijďte se podívat, jestli si Orli smlsnou na berounském Medvědovi. Utkání startuje v pondělí v 17:30.

Představení soupeře

"Jedeme do Královýho Dvora pro cement a on v Berouně řekne – Beroun!" Známou hláškou z filmu Vesničko má středisková vepsal Marián Labuda město ze středních Čech nesmazatelně do paměti diváků. O prestiž svého působiště se ovšem starají i místní hokejisté. Současné páté místo je více než solidní vizitkou klubu, který měl v minulých letech spíše sestupové starosti.

Berounští si drží po celou sezónu stabilní formu, vyhýbají se jim velké výkonnostní výkyvy a postupně si budují svou pozici. Díky výhodné zeměpisné poloze spolupracuje mužstvo s oběma pražskými extraligovými „S“. Exsparťanský hráč Richard Žemlička zastává pozici trenéra a slávistický gólman Dominik Furch je nejvytíženějším berounským gólmanem.

Souboj gólmanů – Horčička vs. Furch

Obranné řady Středočechů vede velezkušený bek Jaroslav Nedvěd, dlouholetá sparťanská opora, kraluje s bilancí (6 + 12) produktivitě týmových obránců. Mezi útočníky prozatím vyčnívá především Jiří Hašek, jenž si v osmadvaceti zápasech připsal 19 bodů (10 + 9). Haškovi zdatně sekundují David Švagrovský (6 + 8) a Jan Rudovský (6 + 8).

Poslední dva zápasy nevyšly Berounským zcela podle jejich představ. Nejprve podlehli na ledě Ústí nad Labem 4:1, v minulém kole zase v domácím prostředí nestačili na Chomutov a prohráli poměrem 3:0. Znojmo se s Medvědy utkalo v rámci 15. kola na soupeřově kluzišti. V gólově chudém střetnutí se vedení ujali domácí zásluhou Kafky. Orli ještě dokázali na úvodní branku odpovědět kapitánem Hamanem. Ve druhé třetině ovšem přidal další přesný zásah Jiří Hašek a v dalším průběhu utkání již žádné z mužstev s výsledkem nepohnulo.

Z kabiny Orlů

Tomáš Kolafa je v posledních zápasech k nezastavení

Tři body z domácího derby s Třebíčí a další dva bodíky z Havlíčkova Brodu výrazně nahrály znojemským záměrům. Současná 8. příčka Orlům sluší a hráči udělají vše pro to, aby si ji udrželi i po pondělním večeru.

Menší krize kolem obránců je snad částečně zažehnána. Zdravotní stav Lubomíra Štacha naštěstí nebyl tak vážný a jeho střela z prodloužení dokonce rozhodla o vítězství Znojma v Brodě. Do dobré formy se také dostal další zadák – Tomáš Kolafa, jehož bilance (0 + 5) z posledních dvou zápasů je velmi lichotivá. Skvěle se v seniorském dresu uvedl mladík Jan Trojan, který skóroval doma s Třebíčí i v Havlíčkově Brodě.

Na marodce Orlů nadále zůstávají Tomáš Hradecký a Tomáš Klimeš. Trenérům Soudkovi a Kastnerovi budou také chybět Martin Pláněk a Tomáš Rachůnek, tedy hráči bojující o MS "20" v Buffalu.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Antonín Jeřábek ml. (Kopřivnice)
Čároví: Jiří Kašík (Prostějov), Leon Wesley (Zlín)

Sestavy z posledních utkání