Orli Znojmo Orli Znojmo

Asistent trenéra Jiří Žůrek: Hráči ve Znojmě jsou hladoví po úspěchu

Asistent trenéra Jiří Žůrek: Hráči ve Znojmě jsou hladoví po úspěchu

Realizační tým Orlů letos rozšířili asistent Jiří Žůrek a kondiční trenér Radek Výtisk. Oba se momentálně spolu s hlavním trenérem Jiřím Režnarem starají o hladkých chod letní přípravy. "Hráči pracují dobře. Mají chuť. Zatím jsme spokojeni," hodnotí první tři týdny letní dřiny Žůrek.

Můžete přiblížit průběh přípravy, kterou máte víceméně na starosti?
To bych tak neřekl. Je tu s námi kondiční trenér Radek Výtisk, který je v tomto ohledu odborník. Snažíme se spolu s ním ušít hráčům přípravu co nejlépe na míru. Nechceme, aby se tou přípravou zničili, ale abychom přecházeli zraněním, a abychom byli živí a dostatečně agresivní na ledě. Hráči pracují dobře. Mají chuť a nemusíme je do ničeho nutit. Zatím můžeme být spokojeni.

Jiří Žůrek

  • narodil se 12. září 1977
  • hokejový odchovanec Slezanu Opavu
  • jako útočník hrál extraligu za Opavu, Třinec, Havířov i Plzeň
  • na svém kontě má 162 startů a 52 kanadských bodů v nejvyšší české soutěži
  • od roku 2001 pak působil v nižších soutěžích
  • po skončení kariéry v roce 2007 se stal hokejovým trenérem
  • jako hlavní trenér vedl Krnov a dorostence Letňan, jako asistent pak Havířov a karlovarskou juniorku v ruské MHL

Co všechno ta příprava skrývá?
Snažíme se, aby ten trénink byl krátký, ale o to intenzivnější. Rozvíjíme sílu dolních končetin a horní části těla. Snažíme se také zařazovat impulzy krátkých a intenzivních sprintů. Dbáme ale i na regeneraci ze strany hráčů. V úterý a ve čtvrtek trénujeme navíc i v odpoledních hodinách. Tyto tréninky jsou ale spíše herní.

Vy jste s hráči necelé čtyři týdny. Jak se vám zatím jeví složení mužstva?
Kluci jsou pracovití a hladoví. To je předpoklad pro to, aby ten tým byl úspěšný. Následovat bude ale ještě herní složka. Věříme, že ji dáme dohromady. Hráči tady ve Znojmě mají chuť na úspěch. Těším se na sezónu.

Jak jste se vůbec na pozici asistenta trenéra ve Znojmě dostal?
Už delší dobu jsem v kontaktu s Jirkou Režnarem, známe se. Hrál jsem pod ním, a pak jsem s ním i spolupracoval. Teď nadešel ten čas, že se uskutečnil ten můj přestup. Jsem rád, že se to povedlo, a že jsem tady.

Šel jste do neznáma, nebo jste s některými hráči už v minulosti pracoval?
Z Karlových Varů znám Tomáše Fučíka a Štěpána Csamanga, jinak i některé starší kluky, které jsem sledoval, když hráli extraligu. Samozřejmě mám v paměti Petera Puchera, Jiřího Berouna... Ty jsem vídával i jako protihráč. Pak je tu ale i ta část týmu, která je pro mě neznámá.

O EBEL lize tedy již asi máte přehled, že?
Ano. Už jsem tu byl loni na play off. Letos jsem viděl přímo na stadionu dva finálové zápasy a jeden v základní části, něco pak i v televizi. Sledoval jsem vlastně celou cestu v play-off. Obrázek o stylu hry tedy už mám.

Myslíte si, že bude těžké navázat na úspěch z loňské sezóny?
Za vším stojí stoprocentní práce. Tým musí být opravdu týmem. Pro kluky, kteří to play-off zažili, to může být jenom plus. Mohou se od toho odrazit. Šampioni se kolikrát rodí tak, že mají za sebou jeden nebo více neúspěchů. Z toho se ale poučí, a pak to dotáhnou výš. Jsou schopni to zopakovat. Je to o hladovosti toho týmu. Nemyslím si, že by měla přijít nějaká kocovina, protože se nevyhrálo. Ten cíl, kterého se tady ještě nikdo nedotkl, je jasný.

Měl jste už čas si projít město?
Ano. Je tu historické centrum a pěkné okolí, což je příjemné. Líbí se mi tu.