Antonín Bořuta: Hledám místo k rybaření

Rozhovory
ČT 19. 5. 2011
<em>Znojmo</em> - Dalším hráčem, jenž se objevil v barvách Orlů, je obránce Antonín Bořuta. Znojemským fanouškům není jeho tvář tak úplně neznámá, v červenobílém dresu si zahrál již loňské čtvrtfinále play-off proti Jihlavě. Útočně laděný bek ze Zlína se na jihu Moravy předvedl ve skvělé formě, a tak není divu, že vedení stálo o jeho služby i nadále. Také sám Bořuta přiznává, že nad nabídkou Znojma neváhal: „Tým je vyvážený, moc jsem se sem těšil."

Tondo, jak jste se ocitl tady ve Znojmě?
Já jsem zde odehrál čvrtfinále play-off minulého roku proti Jihlavě, docela se mi vydařilo a trenéři si mě vybrali do nové sezóny. Ve Zlíně mi skončila smlouva, tak jsem rád, že jsem sem mohl jít.

Od koho vyšel prvotní impuls jít do Znojma?
To už si přesně nepamatuji... Oslovil mě můj agent, jestli bych nechtěl zkusit první ligu, play-off, domluvil jsem se s trenérem Venerou a on mě uvolnil.

Jde ve Vašem případě o přestup nebo hostování?
Jsem tady na hostování, na jeden rok.

Mohl byste zrekapitulovat Vaši předchozí kariéru?
Hrál jsem zatím jen ve Zlíně, kde jsem za A-mužstvo nastupoval čtyři roky. Zatím jsem toho ale neodehrál tolik, kolik bych si představoval.

V minulé sezóně jste byl krátce i v Olomouci, jak se Vám hrálo na Hané?
V Olomouci se mi angažmá nevyvedlo, tam to bylo hodně špatné, nedařilo se mi.

Za Znojmo jste v loňském play-off odehrál šest zápasů s bilancí 2 + 2, zaútočíte si jako obránce rád?
Řeknu popravdě, že si rád zaútočím. Když je možnost, tak bez váhání podpořím útok. Při těch gólech proti Jihlavě jsem měl trochu i štěstí, útočníci výtečně clonili.

Antoník Bořuta při tréninku na atletickém stadionu

Téměř měsíc už bojujete se suchou přípravou, jak dlouho ještě potrvá?
Podle toho, co jsem slyšel, tak zhruba do 1. července. Počítám ještě takových šest týdnů.

Je zde letní příprava těžší než ve Zlíně?
To určitě. O sto procent.

V čem jsou největší rozdíly?
Ve všem. Ve Zlíně jsme tolik neběhali, tady je to postavené hlavně na běhu a posilování.

Ve Znojmě se trochu obměnila trenérská dvojice, jak se Vám spolupracuje s panem Soudkem a Stloukalem?
Ani s jedním nemám problémy. Pan Stloukal dokázal, že něco umí, když zvítězil v juniorské extralize. Těšil jsem se sem na jejich tréninky, ale musím říct, že nám dávají zabrat.

Co parta ve Znojmě? Jaká mezi kluky vládne atmosféra?
Parta je bezvadná. Skvělí kluci, hodně mladých, myslím, že si rozumíme všichni. Je to takové vyvážené.

Je to ještě daleko, ale jak se těšíte na led?
Na led se těší každý hráč, já nejsem výjimka. Těším se strašně moc. Jsem zvědavý, jak tady budou probíhat první tréninky, přípraváky.

Jak se Vám líbí město? Byl už čas porozhlédnout se po okolí?
Na to zatím není vůbec čas. Jsme v plné tréninkové zátěži. Ráno trénink, poté oběd, trochu se prospím, abych načerpal sílu do odpoledního tréninku. Takže zatím není čas projít si okolí, ale snažím se vyhledávat nějaká relaxační místa. Pokoušel jsem se najít rybník, kde bych si mohl zarybařit, zatím jsem nebyl moc úspěšný. (smích)

Skončilo MS v ledním hokeji, sledoval jste zápasy?
Sledoval, asi jako všichni ostatní hráči. Český tým se předvedl výborně, všechny zápasy odehrál skvěle. Škoda, že se nepovedlo semifinále se Švédskem, ale to k hokeji patří.

Co říkáte na osobnost Jaromíra Jágra? Opět předvedl, že je těžko nahraditelný hráč.
Je vidět, že je to skvělý hráč. Ne nadarmo hraje na tak vysoké úrovni i v takovém věku.