Aleš Kilnar o příchodu: V EBEL se hraje vysoce kvalitní hokej, to byl rozhodující ukazatel

Rozhovory
NE 4. 8. 2013
<em>Znojmo</em> - Vítkovický odchovanec, který si prošel dvěma zámořskými juniorskými ligami. Sto osmdesát čtyři centimetry vysoký útočník přišel k týmu Orlů ukázat své dovednosti, které by chtěl přeměnit v kontrakt. „V týmu je mnoho zkušených a talentovaných hráčů, kteří mi podpis smlouvy jistě neusnadní," řekl devatenáctiletý Kilnar.

Co předcházelo vaší zkoušce ve Znojmě?
Napsal jsem e-mail, jestli bych tu nemohl předvést, co umím. Ozval se mi pan Ohera, že mám přijet. Den před prvním zápasem jsem dorazil a do prvního přípravného duelu jsem naskočil. A to pouze po dvou trénincích s týmem.

Byla jednání nějak dlouhá?
Ani ne, pan Ohera mi napsat obratem, že vše dohodneme až na místě.

Jaké jsou vaše dosavadní hokejové zkušenosti?
Hokejově jsem vyrůstal ve Vítkovicích, před třemi lety jsem se podíval do americké juniorské soutěže EJHL. Tam jsem strávil tři měsíce. V minulém roce mě draftovali do Vancouver Giants hrajících kanadskou WHL. Tam jsem také strávil tři měsíce. Pak jsem se ale rozhodl vrátit do Vítkovic, kde jsem dohrál sezonu.

Jak vidíte vaše šance, že se uchytíte v kádru?
Mohu jen doufat, že dostanu nabídku. V týmu je mnoho zkušených a talentovaných hráčů, kteří mi podpis smlouvy jistě neusnadní. Uvidíme, jak vše dopadne.

Proč jste si vybral právě Znojmo?
Slyšel jsem, že hraje velice kvalitní ligu. EBEL je soutěž, která by mi mohla vyhovovat. V české extralize bych zřejmě nedostal moc prostoru. A tak jsem to zkusil zde.

Co přesně jste slyšel o EBEL?
Prý tu hraje hodně kanadských hráčů. Také je tu mnoho kvalitních mužstev. Navíc se v lize hraje vysoce kvalitní hokej, to byl rozhodující ukazatel.

Mezinárodní EBEL je známá svou fyzickou náročností a svižným tempem. Vyhovuje vám to?
Nejsem zrovna fyzický typ hráče, to zrovna ne. Ale myslím, že bruslařsky bych soutěž ustál. A kdybych dostal pokyn, ať hraji do těla, udělám to.

První přípravný duel jste odehrál v první formaci. Jaké to bylo?
Bylo to naprosto super. Byl jsem pořád v tempu, chodil jsem na přesilovky. A ještě s takovými nadanými hráči. Nemohu si stěžovat.

Byl to vlastně váš první zápas v sezóně. Jaké byly vaše pocity?
Bolely mě nohy, to samozřejmě. Navíc jsem místy nemohl skoro dýchat. Závěr utkání byl hodně o síle.

Jste nějak domluven s trenérem na další spolupráci?
Nejsem. Zkoušku u Orlů mám na dva týdny, takže se zřejmě ještě ukážu ve dvou zápasech. Poté se uvidí, jestli mě tu nechají, nebo jestli mě někam pošlou.

Co byste řekl po prvním zápase na znojemské fanoušky?
Byli úžasní. Ve Znojmě je takový menší stadion, takže tisícovka lidí tu jde opravdu znát. Alespoň tolik hlásili na kostce, když jsem se díval. Byla to bomba.