Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo

Adam Havlík: V Ústí jsme chtěli vyhrát

Adam Havlík: V Ústí jsme chtěli vyhrát

Ústí nad Labem - V dohrávce 18. kola 1. ligy ČR mezi Ústeckými Lvy a znojemskými Orly se představil i reprezentant ČR do 20 let Adam Havlík. Desátý nejproduktivnější hráč Orlů nasbíral na Turnaji čtyř obrovské zkušenosti. V zápase proti Finsku asistoval na jediný gól Čechů, ale ani jeho přihrávka na výhru nestačila, neboť Česká republika podlehla Finsku 1:2. Na turnaji obsadili Češi druhé místo. Podle Adama Havlíka šlo kouči českého národního týmu Miroslavu Přerostovi především o doladění sestavy. Mistrovství světa do dvaceti let se koná od 26. 12. 2010 do 5. 1. 2011 v americkém New Yorku.

Adame, jak hodnotíte dnešní utkání a s jakou taktikou jste odcestovali do ústecké Zlatopramen Areny?
Utkání hodnotím záporně, prohráli jsme, i když jsme dvě třetiny byli lepším mužstvem. Branky jsme nedali a bez gólu se vyhrávat nedá. Kdybychom proměnili nějakou šanci v prvních dvou třetinách, věřím, že bychom tu dnes i zvítězili. Chtěli jsme tu vyhrát, neboť poslední tři utkání jsme prohráli pouze o gól a dnes jsme chtěli tuto sérii prolomit. To se nám bohužel nepodařilo, šancí jsme měli dost, i když jsme prohrávali 0:1. Neměli jsme štěstí, chodili jsme málo před brankáře, a proto nám to tam dnes nespadlo.

Ve znojemském prvním útoku hrajete s druhým nejproduktivnějším hráčem Orlů, s Radkem Hamanem. Jak se Vám hraje s ikonou znojemského hokeje?
Je to paráda, je to zkušený hráč, ví, kde se má na ledě pohybovat, radí i mně, když dělám něco špatně a příští střídání se to snažím napravit. Je lepší hrát s takhle zkušeným hráčem, který vám to hodí a neztratí puk po celý zápas. Ještě se od něj mám, co učit.

Jak jste spokojen se svými osobními statistikami? Za 17 střetnutí jste si připsal pouhé dvě branky a dvě asistence.

"Ta bilance je hodně špatná, snažím se na tom pracovat. Musím se více tlačit do branky. Přeci jen se ode mě čekalo víc, hraji v první lajně a kdo by měl pořádně bodovat než první pravé křídlo."

O víkendu jste měl možnost zahrát si za reprezentaci do 20 let na Turnaji čtyř, konaným v České republice. V čem je hokej jiný třeba oproti první lize ČR?
Hokej je o mnohem rychlejší, je to v tempu, není to vázané tak takticky jako v seniorském hokeji. Je tam i více osobních soubojů, ale jinak je to stejné.

Jaké jste nasbíral zkušenosti na tomto turnaji?
Všechny týmy přijely z 90 procent v kompletní sestavě, ve které nastoupí v prosinci na mistrovství světa. Byla to kvalitní utkání, výsledky se soupeři byly přijatelné. Je to pro mě obrovská zkušenost.

Na turnaji jste obsadili druhé místo, jak jste spokojen s obsazením této příčky?
Celý turnaj ovládli suverénně Švédové, kteří vyhráli všechna tři střetnutí. Na tomto turnaji umístění nic neřeší. Je to spíše o tom, aby se trenéři podívali na hráče a udělali si obrázek o sestavě.

Na turnaj byl kromě Vás povolán ze Znojma i Jakub Orsava a Tomáš Rachůnek. Potkávali jste se spolu někdy i na ledě?
Ano, každé střídání jsem hrál s někým jiným, protože se nám zranilo křídlo. Chodili jsme tam častěji a hráli na tři pravé útočníky. V zápase se Švédy a Finy jsme měli stejný problém jako dnes v Ústí nad Labem, chodili jsme málo do brány. Všechno ostatní vidí brankář, který nám to pochytá.

Související články

Naši soupeři
ne 14. 11. 2010

Znojmo míří na sever