Erste

Za zlomením nepříznivé série do Vídně

Za zlomením nepříznivé série do Vídně
04.01.2018 | Lukáš Peroutka

Znojemské hokejisty čeká v pátek těžký úkol. Zastavit nepříznivou výsledkovou sérii se pokusí na ledě lídra EBEL a úřadujícího mistra ve Vídni. Utkání, které přímým přenosem vysílá televizní stanice Sky Sport, začíná v 19:15.

» Hvězda soupeře
Útočník Rafael Rotter prožívá skvělou sezónu a s 38 body je nejproduktivnějším hráčem Capitals

Vídeňští Capitals po loňském suverénním triumfu v play-off pokračují v nadvládě nad EBEL i v aktuálním ročníku. Více jak 20 zápasů trvající série výher na začátku sezóny dala týmu z hlavního města luxusní náskok, který na prvním místě tabulky nadále udržují s uctivým odstupem před pronásledovateli.

Tým se může spolehnout na čtyři kvalitní formace, statisticky nejlepšího brankáře soutěže, nejlepší přesilovku i oslabení ze všech týmů. Jediným negativem posledního období se tak stala zpráva, že strůjce vídeňského úspěchu, kouč Serge Aubin, po konci sezóny odchází do švýcarského Curychu.

Všechny tři dosavadní vzájemné zápasy sezóny proti Orlům Vídeň vyhrála, naposledy ale ve Znojmě na Štěpána musela tvrdě bojovat, aby brala výhru 2:1 v prodloužení. "Víme, že Znojmo šestkrát v řadě prohrálo, o to víc ale určitě bude motivované u nás uspět. Nebude to lehký zápas," upozorňuje útočník Andreas Nödl.

Český tým nemá co ztratit a do zápasu může nastoupit bez zbytečného tlaku. V minulosti již několikrát ukázal, že v rakouském hlavním městě umí překvapit. "Víme, že Vídeň je lídr tabulky a sezónou prochází téměř bez komplikací. Na ledě jsou silní a zkušení. Nesmíme jít do zápasu zastrašení, je třeba hrát odvážně. Ne bláznit, ale zodpovědně jít každé střídání na led," hledá recept na úspěch brankář Tomáš Halász a dodává: "Všechno se dá. Když Slováci můžou na mistrovství juniorů porazit Američany, proč Znojmo nemůže porazit Vídeň?"

Utkání vysílá přímým televizním přenosem v HD rakouská stanice Sky Sport, přenos startuje po sedmé hodině, samotné úvodní buly je naplánováno na 19:15.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
40 7 21 5 7 97:143

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Vienna Capitals
pozice v tabulce 12. 1.
body 41 78
aktuální forma Znojmo - Linz 3:6
Znojmo - Fehérvár 1:4
Fehérvár - Znojmo 3:2sn
Fehérvár - Vídeň 1:5
Linz - Vídeň 5:4p
Vídeň - Linz 3:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 31 bodů (12 + 19) Rafael Rotter, 38 bodů (19 + 19)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 16 bodů (7 + 9) Ryan McKiernan, 26 bodů (12 + 14)
brankář Marek Schwarz (89,70 %) Jean-Phillippe Lamoureux (93,30 %)
využití přesilovek 15,30 % 25,90 %
úspěšnost oslabení 79,00 % 85,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#3 Ladislav Smetana, #20 Kristijan Nikolić
Čároví rozhodčí:#51 Marton Nemeth, #56 Daniel Sparer

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz (11. Halász) – Tejnor, Stehlík, Lattner, Bořuta, Biro, Zajíc, Šnajnar – Yellow Horn, Bartoš, Guman – Novák, Plíhal, Miller – Němec, Matuš, Mrázek – Beroun, Raška, Špaček – Csamangó.
Lamoureux – Brocklehurst, McKiernan, Fraser, Klubertanz, Hackl, P. Lakos – Pollastrone, Holzapfel, Schneider – Nödl, Vause, Rotter – Wukovits, Sharp, Tessier – Fischer, Nissner, Hartl – Großlercher.