Orli Znojmo Orli Znojmo

Zápas o vše! TOP 6 přijede do Znojma hájit Innsbruck

Zápas o vše! TOP 6 přijede do Znojma hájit Innsbruck

Orli si úterní výhrou zajistili lepší výchozí pozici pro boj o nejlepší šestku, což můžou zúročit již v pátek! Na jih Moravy totiž přijede šestý Innsbruck a v případě, že Znojmo zvítězí, dotáhne se bodově na svého soupeře. Přijďte Orly povzbudit v jednom z nejdůležitějších zápasů sezóny! Začínáme v 17:30.
» Hvězda soupeře
John Lammers táhne produktivitu Innsbrucku, i díky tomu je druhým neproduktivnějším hráčem celé soutěže.

Do konce základní části zbývá pět kol a boj o TOP 6 neskutečně graduje. V přímém souboji o sedmou pozici obstál lépe český celek, když na svém ledě porazil v úterý Villach. Naopak šestý Innsbruck ve 39. kole nedobrovolně pomohl Vídní dorovnat loňský rekord Salzburgu v počtu výher během základní části - 31.

Tyrolané tak prohrou proti aktuálnímu lídru tabulky navázali na nepovedený prosinec. V něm prohráli ze třinácti zápasů hned v devíti případech! To zapříčinilo po vydařeném listopadu, kdy si naopak připsali devatenáct bodů ze dvaceti čtyř, prudký pád tabulkou dolů.

Lubomír Štach, Ondrej Šedivý a spol. nejeli z Vídně ani domů a zamířili rovnou na Moravu. Ve čtvrtek v poledne absolvovali ve znojemské Nevoga aréně trénink a již plně se koncentrují na ostrý souboj. "Pokud vyhrajeme, bude to vypadat velmi dobře. Jestliže ale ztratíme, pak budou opět velmi blízko. Musíme najít způsob, jak vyhrát. Domnívám se, že to můžeme zvládnout," motivuje Mario Lamoureux.

Znojmo bude chtít v pátek navázat na úterní výkon a pokusit se bodově dotáhnout právě na svého soka. V případě, že se mu to podaří, bude sedmý pouze díky horšímu skóre. "V úterý se ukázal charakter týmu. Síla mužstva je obrovská, jen je potřeba ji probudit. Věřím, že jdeme správnou cestou," prozradil hlavní trenér Roman Šimíček.

Sestava Znojma dozná v pátek drobných změn. Po dlouhém zranění se vrací francouzský reprezentant Teddy Da Costa, místo v bodovém systému soutěže mu ale naopak musel přepustit Roman Tomas, s nímž vedení rozvázalo spolupráci. Podle posledních informací to vypadá, že by se v pátek měla představit i obranná dvojice Sean McMonagle a Antonín Bořuta. Se zbytkem zraněných to však bohužel vypadá na delší dobu.

» Teddy Da Costa se po zranění vrací do sestavy, Roman Tomas v klubu končí

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
21 11 7 2 1 68:46

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck „Die Haie“
pozice v tabulce 7. 6.
body 56 59
aktuální forma Znojmo - Villach 3:1
Linz - Znojmo 7:2
Salzburg – Znojmo 4:2
Vídeň - Innsbruck 4:1
Innsbruck - Klagenfurt 5:1
Innsbruck - Linz 1:5
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 29 bodů (12 + 17) John Lammers, 49 bodů (19 + 30)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 22 bodů (6 + 16) Lubomír Štach, 30 bodů (9 + 21)
brankář Patrik Nechvátal (92,0 %) Andy Chiodo (90,3%)
využití přesilovek 21,2 % 25,2 %
úspěšnost oslabení 80,8 % 81,0 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí:#68 Max Gatol, #94 Christian Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Stehlík, Lakos, Kadeřávek, Biro, Lattner – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Vodný – Tomas, Györi, Špaček – Beroun, Šeda, Csamangó.
Chiodo – Štach, DeSantis, Ross, Lindner, Pedevilla, Saringer, Mitterdorfer – Bishop, Spurgeon, Lammers – Huber, Clark, Smith – Šedivý, Lamoureux, Schennach – Frischmann, Teschauer, Mössmer.

Související články