Únava jde stranou, bolest neexistuje

Aktuální zprávy
PÁ 15. 3. 2002
Únava byla po zápase znát na tvářích všech hráčů. Na Oldřicha Svobodu šlo v sérii již více než 120 střel, David Havíř hraje s poraněným kotníkem na hranici sebeobětování. Přesto si nikdo nepřipouští, že by nějaký zápas vypustil nebo by do něj nedal stoprocentní výkon.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku “Druhý zápas ve Zlíně, který jsme vyhráli, nám strašně pomohl. Splnili jsme si cíl, se kterým jsme tam jeli a teď, když jsme dvakrát vyhráli doma, máme postup na dohled,“ vracel se k vývoji série David Havíř. Vedení 3:1 na zápasy pro něj není překvapením, pouze optimálním stavem. “Každá série se nějak vyvíjí, tahle zrovna takto a jsme tomu rádi. Samozřejmě chybí ten poslední krok, ale je strašně blízko.“

I Oldřich Svoboda pokládá poslední zápas za nejtěžší. “Máme na to tři zápasy, abychom jednou vyhráli. Zaplaťpánbů, že jsme vyhráli dvakrát doma, teď už máme všechno ve svých rukou.“ Zatímco ve středu měl Svoboda před sebou útočně naladěnou obranu, která občas podléhala euforii, vyrovnanější stav mu vyhovoval víc. “Včera si každý chtěl dát góla, dneska to bylo vyrovnanější a měl jsem méně práce. Mám takovéto zápasy mnohem raději. Včera to byl asi nejtěžší zápas série."

Jak David Havíř, tak Oldřich Svoboda bojují s únavou. Jak se s ní vyrovnává zkušený brankář? “Včera to bylo určitě horší. Dneska mi pomáhali obránci a neměl jsem tolik práce. Zápasy jsou určitě náročné, ale máme už mnoho zkušených hráčů, kteří ví, co důležité zápasy v rychlém sledu za sebou obnáší.“

Právě zkušenosti chyběly Znojmu před pěti lety. V baráži o postup do extraligy tehdy Orli vedli 3:0 na zápasy nad Opavou a k postupu mezi elitu jim chyběl jediný krok. Ten se jim nakonec nepodařilo udělat a na extraligu si museli ještě rok počkat. Může se něco takového ještě vůbec opakovat? Jeden z nejzkušenějších Orlů, útočník Radek Haman, si myslí že ne. “Baráž je specifická soutěž. Dnes sice chce každý vyhrát, ale po psychické stránce je boj v baráži mnohem náročnější. Určitě nám ale pomohou zkušenosti z loňského play off se Slavií, tam nám možná trochu chyběly. Věřím ale, že to letos zvládneme a přes první kolo projdem. Taková šance se třeba už nikdy nenaskytne.“