Na hostování přichází Vosátko, Kanko zatím jen na zkoušku

Aktuální zprávy
ÚT 21. 6. 2011
<em>Znojmo</em> - Do orlího hnízda přilétají nové tváře! Na hostování přichází zkušený obránce Lubomír Vosátko, jenž naposledy hájil barvy extraligových Vítkovic a slovenského Zvolenu. Již týden polyká tréninkové dávky ve Znojmě také útočník Petr Kanko <i>(na snímku)</i>, který je tu do konce přípravného období na zkoušku. Odchovanec Sparty působil v minulé sezóně v Ústí. Dluhá léta však hrál v zámoří, a to kanadskou OHL i americkou AHL.

Lubomír VOSÁTKO

Zkušený obránce se narodil v Praze, přesto prožívá většinu své kariéry na Moravě. Nejprve nastupoval za prvoligové kluby, jako jsou Olomouc a Opava. V sezóně 2003/2004 nahlédl poprvé do extraligy a to ve Zlíně, kde se udržel i v dalších čtyřech sezónách, a poté zamířil na dva roky do Třince. V sezóně 2009/2010 vypomáhal však především Šumperku.

Sezónu 2010/2011 začal ve slovenském Zvolenu, ovšem nedostával zde tolik prostoru, kolik by si představoval, a tak se rozhodl na rozvázání pracovního poměru a zamířil do Vítkovic.

Petr KANKO

Petr Kanko se narodil v Příbrami, ovšem hokejově jej vychovala pražská Sparta. V roce 2001 odešel do zámoří, kde strávil sedm sezón převážně na farmách. Připsal si však také 10 startů v NHL za tým Los Angeles. Na přelomu roku 2008 a 2009 se rozhodl k návratu do Čech. Následné působení v Třinci se mu vydařilo. V sezóně 2008/2009 nastřádal devatenáct kanadských bodů.

V sezóně 2010/2011 se objevoval především v dresu prvoligového Ústí, ovšem na jeden zápas nastoupil také za Litvínov.