Chybělo nám štěstí, konstatoval trenér Stloukal

Rozhovory
PÁ 18. 3. 2011
<em>Znojmo</em> - Poměrně zaplněné tribuny ve znojemské Hostan aréně sledovaly ve čtvrtek vpodvečer trápení domácích juniorů v koncovce. Zlín přijel na jih Moravy jen bránit a góly dávat z případných úniků. To se mu podařilo na jedničku, a tak vede v sérii hrané na dva vítězné zápasy 1:0. Orli však nehráli vůbec špatně, chyběla jim špetka štěstí. To přiznal i trenér Martin Stloukal: „Musíme se oklepat a v sobotu pokračovat tímto výkonem. Snad se štěstí přikloní na naši stranu.“

Hosté se dostali během první třetiny do dvoubrankového náskoku. Znojemští sice měli několik šancí přímo volajících o gól, avšak dostat kotouč za brankáře Kašíka bylo nemožné. Podařilo se to až v osmadvacáté minutě Havlíkovi, který procedil kotouč mezi betony gólmana.

Ani nadále nechyběla Orlům snaha. Prázdnou branku netrefil Tichý, a také přesilové hry byly pro domácí kamenem úrazu. „Nechybělo nám nasazení ani bojovnost. Z tlaku, co jsme si vytvořili, jsme nic nedali. Chybělo nám naopak štěstí. Soupeř na co sáhl, tak mu padlo do branky,“ hodnotil zápas Martin Stloukal.

Naopak Beranům se v početních výhodách dařilo. Během klasické hry v pěti na obou stranách se však to šancí dostávali jen stěží. „Oni jen brání, my naopak chceme útočit,“ pokračoval juniorský trenér. „Můžeme si každý stoupnout na svoji půlku a dívat se na sebe. Tak se to dá také hrát, ale je to juniorský hokej, a my preferujeme, abychom spíše vytvářeli, než bořili.“

Do utkání nezasáhl Richard Jarůšek. Nad jeho sobotním startem visí otazník. „Ríšovi Jarůškovi ve čtvrtek ráno na tréninku praskla cévka v nose. V sobotu ráno jde na kontrolu a uvidíme, jak to bude vypadat. Zatím je to tak, že nebude hrát.“

Bez tréninku vstoupili na led Videlka s Opalkem: „David Videlka měl před dvěma dny astmatický záchvat, takže před zápasem vůbec netrénoval. Stejný problém je i u Dana Opalka, který dělal maturitu. Doufám, že v sobotu budeme kompletní. Bude hrát i Martin Pláněk,“ zakončil rozhovor Stloukal.