Musíme hrát od první minuty, upozorňuje Milan Kastner

Aktuální zprávy
ČT 13. 1. 2011
<em>Znojmo</em> - Poslední tři odehraná utkání Znojma v první lize mají stejný scénář. Brzké vedení soupeře, následný obrat a vítězství. S Berounem Orli na domácím ledě prohrávali dokonce 0:3, naposledy proti Havlíčkovu Brodu 0:2. S trochou nadsázky dobře promyšlená strategie ale mužstvo moc netěší. „Nemůžeme začít hrát až poté, co dostaneme gól. To by nám taky příště nemuselo stačit,“ zlobí se asistent trenéra Milan Kastner.

Po třetím utkání za sebou, kdy Orli otočili nepříznivě se vyvíjející zápas, panuje v kabině dobrá nálada. Aby taky ne, když celek bez zkušených opor získal v nadstavbové části čtrnáct bodů. Tedy nejvíc ze všech! „Asi musíme dát soupeř náskok, abychom začali líp bruslit a hrát. Pak se nám začne dařit. Chce to zlepšit rozcvičku,“ usmívá se útočník Vladimír Říha.

Milan Kastner hledá důvody jinde. „Řekl bych, že je to v hlavách hráčů. Zápasů teď bylo hodně za sebou, navíc jsme většinu vyhráli. Nasazení tak nebylo stoprocentní,“ vysvětluje. „Když prohrajete, objeví se ve hře bojovnost a hra do těla. To nám dnes v první třetině chybělo, a tak se hrát nedá.“

⇒  Vladimír Říha se v posledních dvou utkáních trefil čtyřikrát

Orli přesto znovu po skončení duelu mohli slavit. Šest branek v síti soupeře se proměnilo v další tři body na kontě a přiblížilo znojemskou družinu vyšším patrům tabulky. „O moc se nehraje, první osmičku máme jistou. Pomůže to ale sebevědomí týmu a jednotlivých hráčů,“ potvrzuje Říha.

Nejproduktivnější hráč týmu v posledních dvou duelech zaznamenal čtyři góly, na kontě už jich má celkem šestnáct. Zatím poslední přidal po bruslařském souboji s brankářem Brodu Stanislavem Nerudou a následném zakončení do prázdné branky, jímž zvyšoval stav souboje na 5:3. „Standa Neruda špatně vyjel. Asi už měl zůstat v bráně a počkat si, až k němu dojedu a vymíchám ho,“ smál se dobře naladěný střelec.

Trenéři po dlouhé době nasazovali čtyři útočné formace, při absenci zraněných forvardů přispěchal na pomoc z druholigové Techniky Brno Kamil Rajnoha, jenž se při svém debutu uvedl ve Znojmě gólem a přihrávkou. „Nerad hodnotím jednotlivce,“ říká Milan Kastner. „Potřebovali jsme síly roztáhnout na co nejvíce lidí. Junioři mají náročný program, my teď měli vložené pondělí. Možná i to mohl být důvod špatného začátku, hráli jsme na čtyři útoky po delší době a hráči se tolik nedostanou do tempa. Není to ale omluva.“

Znojemští hokejisté tak na mediální vyjádření manažera Ústeckých Lvů Roberta Kysely o znehodnocení soutěže v podání Orlů reagují nejlepším možným způsobem, a to výsledky. „Hodnotit kvůli jednomu zápasu celou soutěž je nerozumné, zvolil nevhodná slova. Myslím si ale, že se z toho dělá zbytečná bublina,“ prohlásil Milan Kastner. Podobně reagoval i Vladimír Říha. „Je to názor pana Kysely, mě to moc nezajímá. V kabině jsme se tomu akorát zasmáli.“