Nehráli jsme dobře zezadu, přiznává Tvrdík

Aktuální zprávy
PO 5. 3. 2007
P a r d u b i c e - Orli nenavázali na výborné taktické výkony proti Kladnu a vymstilo se jim to. Pouštěli soupeře do mnoha šancí, který je dokázal využít. Nevedla se jim pozorná obrana, i když Pardubice trestaly hlavně v přesilovkách. Střelec druhé znojemské branky <b>Michal Tvrdík</b> našel důvod porážky v dobré útočné hře Pardubic a jejich tahu na branku.

Co rozhodlo v tomto utkání?
Rozhodlo to, že šance, které jsme si dokázali vypracovat, se nám nepodařilo proměnit. Byli jsme minimálně dvě třetiny rovnocenným soupeřem. Pak jsme inkasovali nějaké góly, ty nás srazily dolů.

V čem byly Pardubice lepší?
Hlavně v obrovském tahu na branku, v ofenzivě nás dneska předčily.

foto/
≡ Michal Tvrdík
Pardubice jste neuhlídaly hlavně v přesilovkách, daly vám v nich tři góly. Jak to?
Nevím, kde se stala chyba, s trenéry to rozeberem, aby se nám to zítra, nebo v budoucích zápasech nestávalo.

V sérii s Kladnem, které bylo výborné v přesilovkách, jste ho dokázali uhlídat. Proč to nešlo i dnes?
Na Kladně se nám dařil rychlý přístup k hráčům. Věděli jsme přesně, co od nich můžeme čekat. To se nám proti Pardubicím nedařilo a trochu nás překvapily tím, jak přesilovky sehrály.

Dnes to byl víc ofenzivní hokej. Od vás se očekávala spíš obranná taktika...
Na obou stranách bylo hodně vyložených šancí, to by se nám stávat nemělo. Snažili jsme se jít do zápasu s tím, že budeme hrát dobře zezadu jako na Kladně, ale to se nám bohužel nepovedlo.

Jaké to bylo, když jste se po čase vrátil do Pardubic?
Snažil jsem se přistoupit jako ke každému jinému zápasu, držet emoce na uzdě a dělat všechno pro úspěch celého týmu. Byl jsem nervozní, ale byl bych nervozní, i kdybychom hráli s někým jiným. Jde o hodně, je to play-off.

V zápase se zranil Karel Plášek. Jak je na tom?
Nevím, co se Karlovi stalo, ale vypadá to, že má vykloubený rameno a že už má po sezóně. Je to hrozná škoda, protože zrovna dneska byl hodně platnej.

S čím půjdete do dalšího utkání?
Jsem hráč, poslechnu trenéry a budu dělat to, co mi řeknou. Doufám, že budeme hrát v defenzivě o hodně líp než dneska.