Blatný a Kuboš se dostávají do tempa

Aktuální zprávy
ÚT 25. 1. 2005
Z n o j m o - Své teprve šesté utkání v české extralize odehrál proti Třinci útočník <b>Zdeněk Blatný</b>. V sedmnácti letech odešel do zámoří, kde strávil šest sezón a zahrál si i NHL za Atlantu Thrashers. Před příchodem do Znojma okusil i finskou SM-liigu v dresu Pelikánů z Lahti. Po asistenci z utkání se Vsetínem si připsal svůj první extraligový gól, v tomto zápase třetí, uklidňující. Drama se nekonalo, Znojmo si dokázalo zasloužené vítězství pohlídat až do konce. „Po první třetině jsme vedli 3:0 a spokojení s vedením jsme se trošku nekoncentrovali a možná i trošku vypustili. Nakonec jsme vyhráli 5:1, takže to dopadlo dobře,“ libuje si.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Relativně snadné vedení vyprovokovalo Orly k přehnaně kombinační, vyumělkované hře, která už nevedla k dalšímu narůstání skóre, ale spíše ústupu z tlaku a převahy ve hře. “Začali jsme taky zkoušet každej něco sám, přidat kličku navíc, a proto to asi tak vypadalo.“ Blatný se po nevydařeném angažmá ve Finsku a delší zápasové pauze začíná dostávat pomalu do tempa: „Už se do toho pomalinku začínám dostávat, ale ještě to není stoprocentní.“

Podobně se vyjadřuje i obránce Petr Kuboš, který se vrátil zklamaný z ruského Permu. Přesto, že neokusil více než šest týdnů zápasové nasazení, není to na jeho projevu na ledě vůbec znát: „Po dlouhé zápasové pauze už se konečně cítím dobře, je to pohoda, supr.“

Průběh zápasu s Třincem si pochvaluje, zvláště jeho úvod: „První dvě střídání jsme měli velice dobré, dokonce jsme mohli dát i góla, pak ještě i druhýho. První třetinu, kterou jsme vyhráli 3:0, jsme odehráli velmi dobře.“ Vady na kráse a možnost daleko vyšší gólové nadílky hledá v rychlém vedení a následném mírném útlumu. „Ve druhé třetině jsme byli trochu uspokojeni výsledkem, a proto jsme taky inkasovali. Třetí třetinu už jsme zmákli v pohodě a dotáhli zápas do vítězného konce. Dnes nám ale moc nešly přesilovky, dost jsme si s tím hráli, těch kudrlinek tam bylo zbytečně moc. Ale bylo to moc důležité vítězství.“ je však nakonec spokojen se ziskem důležitých tří bodů Kuboš.

Vývoj utkání by však mohl podle něj vypadat úplně jinak, kdyby si Orli nevytvořili dostatečný náskok hned v úvodu. „Třinec celý zápas projevoval snahu aktivně nás napadat a nebýt těch gólů, které jsme dali hned v začátku, mohlo to být velice těžké utkání. Vést jenom o gól, tak by asi hodně kousali,“ je si vědom obránce.

V závěrečných bojích o play-off by mohl Znojmu pomoci ještě i útočník Martin Havlát. Jednání o jeho návratu z Moskvy na jih Moravy je však zamotané a není jisté, zda vůbec orlí dres do konce sezóny oblékne. Potvrdil to po zápase i trenér Jan Votruba: „Už můj kolega Miloš Hořava řekl, že Martin je hráč, kterého by chtěl mít v mužstvu každý trenér. Zatím s námi poctivě trénuje, ta situace je zatím otevřená, pořád čekáme, jak to dopadne. Určitě by nám velmi pomohl.“