Čakajík se doma předvedl

Aktuální zprávy
ÚT 4. 1. 2005
Z n o j m o - Ve Vítkovicích vstřelil důležitý vyrovnávací gól. Utkání proti Jihlavě bylo pro něj ještě lepší, dal dvě branky a u třetí asistoval. Nová posila zadních řad Orlů <b>Martin Čakajík</b> tak dokazuje, že jeho angažování bylo dobrým tahem. Ač obránce, připsal si v šesti zápasech, ve kterých zatím za Znojmo nastoupil, pět kanadských bodů za tři góly a dvě asistence. Po tom, co se od začátku sezóny v Třinci trápil, ve znojemském dresu se nadýchl k velkému výkonu. Samozřejmě to není pouze jeho zásluhou, nastupoval v přesilovkách a hlavně za nejproduktivnějším útokem Orlů. Jeho krajané ho zásobovali mnoha ideálními přihrávkami.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Přehled a cit pro hru Puchera s Uramem si velmi pochvaluje: „Jsou to velmi dobří hráči. Dobře o sobě ví. Párkrát jsem si tam sjel, poprvé to byla vlastně náhoda, protože první ránu jsem netrefil. Napodruhé to vyšlo. Musel jsem trochu improvizovat, protože jsem přesilovky s nimi nějak neměl čas nacvičovat. Před branku jsem se tlačil už v zápase ve Vítkovicích, ale ona ta improvizace taky někdy může vyjít.“ I přes slušný bodový zisk má ještě ke svému výkonu výhrady. „Věděl jsem, že budu hodně hrát, ale do optimální formy se budu muset postupně dostat. Vidím tam ještě drobné chyby,“ přiznává kriticky Čakajík, ale přesto září: „Naposledy jsem dal dva body v zápase proti Slavii, to ještě v dresu Liberce. Dneska to byly tři body, a to je poprvé v české extralize, takže jsem maximálně spokojený. Výkon celého mužstva byl dnes dobrý, a proto se dařilo i mně.“

Považuje si toho, že ho znojemský klub angažoval, i když v Třinci moc důvěry v poslední době necítil: „Děkuji Znojmu, že mě v takové situaci podrželo a že mi dalo šanci. Doufám, že i mně i mužstvu se bude dařit.“ Ve Znojmě vnímá větší zanícení pro hru než v předcházejících působištích: „Daleko víc se tady bojuje o každý puk. Je tady cítit velká chuť bojovat, vyhrávat. Je to cítit v osobních soubojích, v nahrávkách, vůbec v celé hře.“

Povinná výhra nad poslední Jihlavou přinesla po šesti utkáních konečně plný bodový zisk. Znojemský zadák bedlivě sleduje postavení nejen svého týmu ale i ostatních konkurentů v boji o osmičku: „Je škoda, že dnes Třinec nezabral proti Plzni a Pardubice si pohrály se Vsetínem, co jsem tak stihl sledovat. Je o to víc škoda těch několika předcházejících zápasů, jinak už jsme měli osmičku nejen na dohled ale i na kontakt. Každopádně každý bod, který teď získáme, je velmi cenný.“