Doma ztracený zápas jsme si vzali zpátky

Aktuální zprávy
PO 8. 3. 2004
P r a h a - Při prvním stěhování série se zdála být výhoda na straně Slavie, která si ze Znojma přivezla jedno vítězství. Orli jeli do Edenu minimálně se stejným cílem a to se povedlo hned při prvním pokusu. Ve druhé třetině Orli přebrali iniciativu a během chvíle otočili skóre ve svůj prospěch, kapitán domácích Beránek však stihl ještě vyrovnat. Drama došlo vyvrcholení až v prodloužení. V 68.minutě se dostal k puku člen prvního Pucherova útoku <b>Miroslav Barus</b> a střelou ze střední vzdálenosti s pomocí teče obránce Kučery překonal Fraňka. Následně byl šťastný střelec zavalen spoluhráči. <i>“Není to pro mě výjimečný gól, je důležitý hlavně pro tým,“</i> odmítal zásluhy velký dříč a bojovník.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Pár minut po skončení utkání, ještě když doznívaly oslavné chorály několika desítek znojemských fanoušků, se dal Miroslav Barus do popisování vítězné branky. “Vybojovali jsme puk ve třetině, Mára Uram ho dostal k mantinelu, já jsem mu najel doprostřed. Už jsem nemohl, tak jsem jen vystřelil, protože jsem už chtěl střídat. Chtěl jsem ten puk poslat na bránu, aby tam zůstal nebo ho mohl někdo dojet, protože Franěk to dost vyráží. Jak říkám, nečekal jsem, že by to mohl být gól, bylo to víceméně z nouze. Mám pocit, že od obránce to bylo tečované, ale to by museli říct obránci, já si nejsem jist.“ Rána zaplula do sítě, stejně jako při prvním gólu Pláška mířila nahoru. “To bylo rozdílné, Karel Plášek jel samostatný nájezd a udělal to perfektně.“

Po nepovedeném druhém utkání čtvrtfinálové série došlo ve složení útoků ke změnám. Barus se přesunul do první řady k tahounům Uramovi s Pucherem. “Nám se spolu s Eratem a Pardavým ve druhé lajně moc nedařilo, tak tohle byl ten krok, aby nás rozházeli a vyrovnaly se všechny tři lajny. Mně se hrálo úplně stejně, s Markem a Peterem už jsem hrál ze začátku sezóny.“ A určitě přeskupení řad Orlům svědčilo, vydařil se i jeden z taktických tahů, kdy elitní slávistická řada vedená Beránkem nedostávala moc prostoru od nově vytvořeného třetího útoku. “Snažila se na ně hrát hlavně lajna Radka Hamana, takže to byl účel, aby proti sobě nastupovali.“ Ve druhém zápase v Hostan Aréně slávisté přitvrdili, ale Orli se rozhodně nechtěli nechat zastrašit, i když je čekalo užší kluziště v Edenu. “Určitě, jestli jsme se chtěli Slavii vyrovnat, tak jsme museli taky přitvrdit a hrát tvrději než doma. Mysleli jsme si, že to půjde v pohodě, ale zpočátku to nešlo, Slavia nás opravdu přitlačila a hrála dobře. My jsme se k tomu museli postavit. Ale myslím si, že to dnes bylo celkem v normě a nebylo to extrémně vyhrocené.“

Od druhé třetiny působili Orli na ledě "živějším" dojmem a nebýt zaváhání v poslední minutě druhé třetiny, kdy vyrovnával na 2:2 Beránek, možná by se ani prodloužení hrát nemuselo. “Byla to nepříjemná situace, protože to bylo chvilku před koncem druhé třetiny, ale hlavy jsme určitě nesložili. My jsme si věřili celý zápas, protože byl opravdu vyrovnaný, na to že jsme hráli venku. Co si tak matně pamatuji, tady jsme tak dobře letos nezahráli,“ zavzpomínal třiatřicetiletý útočník na dvě porážky ze základní části. V závěru normální hrací doby měli slávisté obrovskou šanci rozhodnout, když měli dvě přesilovky za sebou. “Ty oslabení byly strašně nepříjemné, tam kdybychom dostali gól, tak asi končil zápas.“ Orli to však zvládli stejně jako celý zápas bez hlavního kouče Pazourka. Ten totiž dostal od APK trest a nesmí vystupovat v žádné funkci na znojemské střídačce. S týmem i přesto žil, alespoň o přestávkách, kdy vždycky sestoupil z hlediště do kabiny. “Vůbec to na nás nijak nepůsobilo, brali jsme to tak jak to je. Přišel akorát o přestávce, řekl nějaké poznatky a tím to skončilo. Já myslím, že pan Skrbek i Kastner se tam vhodně doplňovali a hokej určitě znají. Na lavičce to vedl pan Skrbek, který rozhodoval.“

Po třech zápasech tak vedou Orli 2:1 na zápasy, hned další den oba soupeře čeká čtvrtá bitva. “My jsme ztratili zápas doma, dneska jsme si ho vzali zpátky a to je situace pro Slavii úplně stejná jako byla pro nás, když jsme sem přijeli. Oni zítra musí. Bylo to ale zas strašně vyrovnané, rozhodují maličkosti a dnes stálo štěstí při nás. Možná můžeme hrát zítra v klidu, ale pro nás by bylo dobrý, kdybychom odjížděli za stavu 3:1,“ nezříká se Miroslav Barus šance i podruhé dobýt Eden, sídlo úřadujícího mistra. Recept už Orli znají, s čím tedy vyrukují na Slavii? "S tím samým, ještě uvidíme, s čím naopak na nás vyrukuje Slavia a budeme se tomu muset přizpůsobit." Orli poblíž Prahy přespí a ze svého dočasného útočiště v Průhonicích vyrazí v pondělí ke čtvrtému zápasu série. “Klasicky budeme mít předtím ráno rozbruslení, akorát vše bude trošku posunuté, dřív budeme vstávat, protože bydlíme dál,“ přibližoval hrdina Orlů program mužstva před čtvrtým duelem, který může hodně napovědět o celé sérii.