Čas vrátit se na vítěznou vlnu! Znojmo doma přivítá Nový Jičín

Naši soupeři
ÚT 7. 10. 2025
Dva úspěchy a dva neúspěchy, taková je prozatímní bilance Orlů, kteří budou chtít dvě uplynulé porážky za sebou nyní napravit. Na ledě Nevoga arény totiž přivítají ve středu večer od osmnácti hodin tým Nového Jičína, jenž má stejný cíl a shodnou bilanci z posledních dvou utkání.

Přestože start do nové sezony byl pro Jihomoravany poněkud slibný, od zápasu s Havířovem, v němž na papírově silnějšího soupeře Orli nakonec nestačili poměrem 1:3, se jim zatím nedařilo příliš chytit správný konec. Ačkoliv mluvíme pouze o dvou neúspěšných duelech, kdy v tom druhém, tedy posledním odehraném, padli 5:4 ve prospěch domácího týmu z Uherského Brodu, Spartak se totiž do vedení dostal už v úvodní třetině, a i když v té následující obránce Remta vyrovnal, domácí si vedení vzali zpět a přidali navíc dvě další branky, čímž Orly donutili k tomu, že museli zbytek poslední periody pouze dotahovat, to se povedlo pouze na rozdíl jedné branky, tak stále se jedná o úvodní část ročníku, ve které se trenérům ukazují jak pozitiva, tak i negativa. A právě k poslednímu utkání se vyjádřil podobně i trenér Milan Procházka: „Čekal jsem od soupeře přesně takhle bojovnou hru. Hráli dobře v obraně, vytvořili si nějaké brejky, bojovali, hráli srdcem a urvali si vítězství. V rozdílových věcech nám chyběli zranění útočníci Adam Zeman s Davidem Bartošem, který se přidal na marodku z důvodu zranění v horní části těla. Chceme vyhrát každý zápas a ve středu tomu nebude jinak."

Poslední zápasy HC Orli Znojmo

Uherský Brod - Znojmo5:4
Znojmo - Havířov 1:3
Velké Meziříčí - Znojmo1:4

Zda bude Orlům tato dvojice chybět i pro nejbližší střet s Ďábly, je zatím otázkou. Jisté ale stále je, že duel vynechá nadále zraněný Aleš Sova, který zatím nemohl odehrát žádný ligový zápas. I když venkovní utkání s nováčkem soutěže nedopadlo úplně růžově, pozitiva na straně Znojma rozhodně najdeme, tím největším jsou přesilovky, protože v Brodě využilo opět dvě další početní výhody. Celkem aktuálně sedmý celek třetí nejvyšší soutěže nastřílel šest branek ve speciálních situacích. Dalším pozitivem je například Robert Havlát, který na první pozici týmové produktivity vystřídal Martina Böhma. Na druhé příčce se nyní nachází Tomáš Komínek, jenž znojemského obránce rovněž přeskočil. Dobrou bilanci má také Petr Beránek, který byl mimo jiné orlími fanoušky vyhlášen hráčem měsíce září, či obránce Remta a útočníci Bartoš, Bícha, Jenyš nebo Otava.

Tabulka produktivity HC Orli Znojmo

HráčGólyAsistenceBody
Robert Havlát336
Tomáš Komínek145
Martin Böhm224

Teď ale dravou partu hokejistů, nad kterými má drobnohled trenérské duo Procházka - Hrachovina, čeká zápas, ve kterém mají Znojemští šanci dostat se zpátky na příčky zaručující osmifinále. V cestě jim bude stát „oblíbený“ soupeř z Nového Jičína, se kterým Orli za posledních pět sezón neprohráli. Ovšem i Ďáblové budou toužit získat po dvou porážkách další body do tabulky.

Vzájemné zápasy

13.11. 2024Znojmo - Nový Jičín5:0
2.10. 2024Nový Jičín - Znojmo2:8
15.3. 2023Znojmo - Nový Jičín7:4

Novojičínští se totiž zatím trápí. Sice díky tříbodové výhře nad Opavou se umisťují na desáté pozici, ale uplynulé dva duely se jim příliš nepovedly a v obou inkasovali šest branek. Naposledy doma s Hodonínem dokonce ovládli první třetinu 2:0, ale v té další inkasovali čtyři góly, což Ďáblům rozložilo herní systém – jak to také popisoval v pozápasovém rozhovoru trenér Petr Macháček. „V zápase s Hodonínem jsme byli pouze dvacet minut, pak se nám to celé zhroutilo, i přesto, že jsme na to předem upozorňovali. Bohužel jsme podruhé za sebou doplatili na špatný přístup. Inkasovali jsme čtyři góly ve druhé třetině a kompletně nás to rozložilo. Ve Znojmě nás opět nečeká nic lehkého a musíme být tudíž stoprocentně soustředění, nesmí nás rozhodit prostě jediné hluché místo zápasu.“

Poslední zápasy HK Nový Jičín

Nový Jičín - Hodonín3:6
Uherský Brod - Nový Jičín6:1
Nový Jičín - Opava3:0

Celek z moravskoslezského regionu se opět spoléhá na zkušené duo Gebauer Maliník. První jmenovaný měl také co říct po duelu s Baníkem, kde Nový Jičín ztratil dvoubrankové vedení. „Nemůžeme si prostě dovolit doma z dobře rozehraného duelu následně inkasovat čtyři branky a takto prohrát. Rozhodl špatný přístup každého jedince na střídačce. Atmosféra v klubu je strašná, to si ale musíme vyřešit tady sami mezi sebou,“ uzavřel ostře nejproduktivnější hráč týmu. Bodové hráče mančaftu pak dále doplňuje také třeba Adam Flok nebo obránce Jan Holáň. Co se týče brankářské jedničky, tu zatím plnil jednadvacetiletý Jakub Klimek.

Tabulka produktivity HK Nový Jičín

HráčGólyAsistenceBody
Robin Gebauer224
Roman Maliník134
Adam Flok213

Vstupenky na zápas s novojičínskými Ďábly si můžete předem zakoupit ZDE nebo hodinu před začátkem klání na pokladnách zimního stadionu. Pokud se však nebudete moci dostavit ve středeční večer do Nevoga arény fyzicky, můžete tradičně využít možnosti streamu na Czechicehockey.tv, čímž nepřijdete o žádný moment z duelu.

Rozhodčí utkání

Hlavní rozhodčí:Jakub Jančí
Čároví rozhodčí:Jakub Kučera, Jaroslav Štěrba

Sestavy z posledních zápasů

HC ORLI ZNOJMO: Štipčák - Hodinář, Remta, Šaur, Böhm, Poizl, P. Vašíček, Sakmár - Jenyš (A), Otava, Komínek (A) - Beránek (C), Svoboda, Cakl - Bárta, Havlát, Bícha - Meluzín, Půček, Pozděna.
HK NOVÝ JIČÍN: Klimek – Báchor (A), Ščurek, Jakub Hruška, Holáň, Stratil, T. Fojtík, Hrachovský, Čuba – D. Handl, Maliník, Pšenica – Gebauer (C), Flok, Škarka (A) – Siekierka, Štědrý, M. Fojtík – Capil, Berka, Mičkal.
NEWSLETTER