Znojmo se nemá za co stydět. S Vídní jsme drželi krok, hodnotí Nicolas Hlava

Rozhovory
SO 23. 3. 2019
Osmá sezóna v EBEL lize je minulostí. Znojmo padlo s rakouským velkoklubem. Jak celý ročník hodnotí útočník Nicolas Hlava, který přišel na jih Moravy minulé léto z Chomutova? Jak ho liga překvapila? A co říká na zákrok, za který byl dodatečně potrestán disciplinární komisí?

Poslední zápas ve Vídni Orlům nevyšel. Vypadalo to, že týmu docházely síly. Je to tak?
Asi nás zlomil ten první gól. Kdybychom ho dali my, tak by nás to třeba nakoplo. Zlomilo nám to vaz, ten začátek.

Vy jste se do sestavy vrátil po dvouzápasovém trestu. Bylo pro vás těžké sledovat vše z tribuny?
Hodně mě to mrzelo. Ať na to mám názor, jaký chci, tak jsem za svoji hokejku zodpovědný. Bohužel přišel trest a já bych se chtěl omluvit klukům, že jsem je v tom nechal. Byla to zbytečná věc. Z tribuny se na to koukalo těžce. Kromě toho prvního zápasu jsme s Vídní drželi krok a nemáme se za co stydět. Každý chtěl, aby ta série byla delší, ale bohužel dnes skončila.

Díval jste se opakovaně na ten váš zákrok z druhého čtvrtfinále?
Díval. Jak už jsem říkal, jsem zodpovědný za svoji hokejku a ta v tom obličeji opravdu byla. Faul to byl, ale nečekal jsem, že za to dostanu ještě takový dodatečný trest. Nevím, jak si vysvětlit, že hráč, který vede zákrok na hlavu našemu útočníkovi, dostane stejný trest jako já. Přitom po celém světě se tomuhle chtějí vyhýbat a chránit hokejisty proti otřesům mozku.

Sezóna Nicolase Hlavy

  • 50 zápasů
  • 16 branek a 32 asistencí
  • 57 trestných minut
  • účast na ledě: +14
  • úspěšnost střelby: 11,9 %
  • průměrný čas na ledě: 16:31 minut / zápas

Když se poohlédnete za celou sezónou. Jaká byla?
Na začátku sezóny jsem měl špatně nastavenou hlavu. Po promluvě s trenérem a rodinou jsem musel trochu otočit a uklidnit se. Začalo to jít. Zpočátku nám nikdo moc nevěřil, že bychom se mohli dostat až do play-off. Ten tým se v důležité fázi semkl a v nadstavbě jsme předvedli, že umíme hrát výborný hokej.

Byla to jedna z nejúspěšnějších sezón vaší kariéry?
Jsem rád za to play-off. Zahrál jsem si ho už i v Chomutově, ale pendloval jsem také mezi Kadaní, kde jsme hráli dole. Ve Znojmě to pro mě byla úspěšná sezóna. Každé má ale své pro a proti. Člověk si musí z každého něco vzít, poučit se a do nového ročníku jít s čistou hlavou.

Jaký názor jste si na EBEL udělal? Vyhovoval vám tento styl?
Jo, musím říct, že mě to velmi překvapilo. Je to hodně otevřené. Taktické věci jdou spíše stranou. Pro diváka je to atraktivní, padá hodně gólů. Těch zápasů, které končily 1:0, moc nepamatuji. Jinak bylo minimálně pět branek. EBEL je kvalitní, jsou tu dobří hráči. Znojmo se opravdu nemá za co stydět.

Co rozhodčí? Často zaznívala kritika ze strany Znojma.
(smích) Nevím, co k tomu říct. Přijde mi to směšné. Ještě když nás pískali naši "slovenští bratři", kteří nás podle mě potápěli úplně nejvíc. Je to ale hokej. Na to se nemůžeme vymlouvat. Možná jsme se na ty rozhodčí soustředili až moc a byli z nich frustrovaní. Osobně jsem to občas přeháněl a měl jsem se soustředit spíš na hokej. Když je ale člověk zapálený do té hry a pak ho rozhodčí potrestá za totální nesmysl, tak vás to naštve.

NEWSLETTER