Rychlé góly nám pomohly, ví Jan Lattner

Rozhovory
SO 2. 1. 2016
Znojmu z důvodu zranění schází hned tři obránci, a tak se Jan Lattner musel posunout do obranných řad. "Vyhovuje mi to, mám více prostoru," přiznává po vítězném utkání proti Dornbirnu.

Do vedení jste se dostali hned na začátku zápasu. Pomůže to psychicky?
To je strašně důležité, když dáme v prvním nebo druhém střídání branku. To soupeře dostane do kolen, naopak nás to povzbudí. Je super, že Colton dal dnes ty dva góly hned na začátku, to nám hodně pomohlo v dalším průběhu.

V posledních dvou zápasech hrajete místo zraněných spoluhráčů v obranné řadě. Jak se vám hraje v defenzívě?
Je to něco jiného, než hrát v útoku. Musím přiznat, že se mi v obraně hraje teď lépe, protože dostávám ještě více prostoru. Ale koncem zápasu už jsem cítil, že jsem unavený. Hrát dva zápasy ve dvou dnech je už unavující.

Deset sekund před koncem se napětí stupňovalo a i vy jste dostal trest do konce utkání. Kvůli čemu?
Ve chvíli toho incidentu jsem stál na střídačce, ale když jsem viděl, že na naše tři kluky tam bylo pět hráčů soupeře, tak jsem to už nevydržel a musel na led. Snažil jsem se do té bitky nezapojit, protože už jsem jeden trest do konce utkání měl a nemohl bych další zápas hrát.

V úterý vás čeká Vídeň. S čím vyrukujete na soupeře?
Musíme se na Vídeň připravit, hrát náš hokej. Je to zápas o šest bodů, o přímý postup do play-off. Navíc hrajeme doma. Musíme získat nějaké ty body, aby se situace v tabulce uklidnila.

Jak snášíte to vysoké tempo EBEL během vánočních svátku? Hrajete prakticky obden...
Je to náročné. Důležitá je regenerace. Musíme se dobře navečeřet, jít brzo spát (úsměv) a připravit se na další zápas.

NEWSLETTER