Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

10.12.Nicolas Hlava: Nastoupili jsme jako mistři světa a oni nám nafackovaliZNO - ZAH 7:6, 27.kolo | Lukáš PeroutkaVítězný duel se Záhřebem přinesl na konto Orlů další dva body, po utkání ale ve vzduchu visela pachuť ztraceného bodu. Znojmo pustilo z moci třígólové vedení, nakonec muselo bojovat o dva body do samotného závěru. „Asi jsme si mysleli, že jim dáme dvacet,“ konstatoval sarkasticky útočník Nicolas Hlava.
9.12.Znojmo z dramatické přestřelky se Záhřebem bere dva bodyZNO - ZAH 7:6, 27.kolo | Petr Frömel, Nikola KatolickáDomácí podobně jako proti Klagenfurtu začali výborně a po první části vedli o tři góly. Hosté však zbraně nesložili, ve druhé třetině dvěma brankami snížili a v té třetí dokonali obrat. Ale ani Znojmo se nevzdalo, nejprve v závěru srovnalo a v samostatných nájezdech vybojovalo bonusový bod.
8.12.Přišel, viděl, skóroval! Úžasná atmosféra, pochvaloval si VainonenZNO - KLG 8:4, 26.kolo | Lukáš PeroutkaPrvní zápas Mikko Vainonena ve znojemských barvách mohl jen těžko dopadnout lépe. Obrovitý finský bek vstřelil gól, přispěl k porážce lídra tabulky, navíc během speciálního večera v retro dresech a přímém televizním přenosu. „Na první zápas to bylo fajn," smál se po utkání.
8.12.Do Znojma míří trápící se ZáhřebZNO - ZAH 7:6, 27.kolo | PoVPo dvou výhrách se chtějí Orli udržet na vítězné vlně, v cestě jim stojí hráči z Chorvatska, kteří se zmítají na předposledním místě. Zda se znojemským hráčům podaří porazit soupeře, který se nachází v herní krizi, se dozvíte v neděli od 17:30.
7.12.Orli opět porazili lídra tabulky, Klagenfurt smetli osmi góly!ZNO - KLG 8:4, 26.kolo | PoVDomácí sice inkasovali jako první, ale čtyřmi brankami ještě v první třetině více méně rozhodli o vítězi utkání. Ve druhém dějství oba týmy skórovaly dvakrát, aby v závěrečné dvacetiminutovce Znojmo stvrdilo vítězství ještě dvěma góly!
6.12.Hokejový svátek! Televizní retro zápas proti lídrovi EBELZNO - KLG 8:4, 26.kolo | Lukáš PeroutkaPáteční večer bude ve Znojmě ve znamení speciálního hokejového zážitku. Na jih Moravy zavítá vedoucí celek tabulky EBEL z Klagenfurtu. Utkání přenáší přímým přenosem Sky Sport Austria a Sport5, Orli navíc první třetinu odehrají ve speciálních retro dresech. Buďte u toho!
5.12.Orli si připomenou výročí vzniku, nastoupí v pletených retro dresechKlub, RedakcePáteční zápas Orlů proti Klagenfurtu s sebou přináší připomenutí 85. výročí založení hokejového klubu ve Znojmě. Při této příležitosti nastoupí Orli do první třetiny televizního zápasu ve speciální sadě retro dresů.
3.12.Finská skála do defenzivy! Do Znojma míří Mikko VainonenLukáš PeroutkaObrana Orlů se rozrůstá o výraznou posilu. Urostlý čtyřiadvacetiletý finský bek Mikko Vainonen, juniorský mistr světa z roku 2014, přichází do Znojma z finské nejvyšší soutěže.
2.12.Tři trefy Kaluse skolily vedoucí tým tabulky!GRA - ZNO 3:4, 25.kolo | Lukáš PeroutkaZnojmo na ledě lídra EBEL z Grazu sehrálo povedený zápas. Marek Kalus v průběhu deseti minut druhé třetiny nasázel čistý hat-trick, do prázdné branky pečetil výhru Anthony Luciani a vše jistil z branky pohotový Tomáš Halász. Závěrečný nápor domácích přišel pozdě.
2.12.Junioři na domácím ledě smetli GyörZNO - NEM 7:3, 20.kolo | Nikola KatolickáDvakrát se do vedení dostali hosté, když ale domácí podruhé vyrovnali, na nic nečekali a nadále navyšovali skóre až na konečných 7:3. Hat-trick si připsal Martin Kosnar. Tři body si dále připsal Alex Hladoník díky jedné asistenci a dvěma gólům.
1.12.Orli zaostří na led lídra soutěže z GrazuGRA - ZNO 3:4, 25.kolo | Petra MatůšováBodově velmi vydařený měsíc listopad je sice za námi, ale pro Orly se otevírá nová výzva. Zápasy napěchovaný prosinec, v němž se znojemští borci rozjedou mezi mantinely k ligovému duelu hned desetkrát! První díl z této porce ukrojí v neděli již od 16:00 na ledě Grazu.
1.12.Jsem rád za první bod, výhra by ale byla lepší, říká znojemský odchovanec Jan BulínTomáš TeplýZnojemský odchovanec Jan Bulín si v letošní sezóně našel pevné místo v sestavě. Jaké byly jeho první dojmy z EBEL? A jak si užil první kanadský bod v soutěži? Dočtete se v rozhovoru.
30.11.Hat-trick O´Donnella ukončil domácí sérii OrlůZNO - DOR 4:5, 24.kolo | Lukáš PeroutkaZnojemská listopadová domácí neporazitelnost skončila v utkání proti Dornbirnu. Orli prohrávali o dvě branky, dvakrát dokázali vyrovnat, ale v 55. minutě zkompletoval Brendan O´Donnell svůj hat-trick a rozhodl o vítězství soupeře.
29.11.Znojemská juniorka se raduje z vítězství DEM - ZNO 4:5, 19.kolo | Marcela ProcházkováPrvní dvě dvacetiminutovky nám o vítězi mnoho neprozradily. Domácím se podařilo smazat náskok, který si Znojmáci během první části hry vytvořili. Rozhodnout tak měla závěrečná třetina, v níž Orli své těsné vedení nakonec uhájili.
28.11.Do spodku tabulky nepatříme. Musíme dál stoupat, hecuje Jan LattnerZNO - INS 6:4, 23.kolo | Lukáš CahaJan Lattner, stálice ve znojemském dresu, patří každoročně k nejproduktivnějším obráncům týmu. Svojí trefou přispěl i v utkání proti Innsbrucku.
28.11.Buldoci budou chtít roztrhat na kusy listopadovou domácí neporazitelnost ZnojmaZNO - DOR 4:5, 24.kolo | TtBlíží se pátek a s ním další zápas Orlů! Již potřetí v této sezóně budou čelit buldokům z Dornbirnu. Podaří se jim získat důležité tři body? Přijďte jim fandit! Zápas začíná v 18:30.
28.11.Juniorce se ve Vídni nevyvedl vstup do utkání a domů se vrací bez boduVIE - ZNO 5:4, 13.kolo | Nikola KatolickáVídeňská juniorka vlétla do zápasu s vysokým tempem a na začátku druhé třetiny vedla 5:0. Mladí Orli se snažili vývoj utkání otočit, přidali čtyři branky a dostali se se soupeřem do kontaktu, na zvrácení nepříznivého výsledku ale nenašli dostatek sil.
27.11.Znojmo doma počtvrté vítězně! Innsbrucku nasázelo šest branekZNO - INS 6:4, 23.kolo | Nikola Katolická, Petra MatůšováZnojmo gólově ovládlo druhou část první třetiny a na začátku té prostřední vedlo 5:1. Innsbruck postupně náskok stahoval, vyrovnat mu ale Znojemští nedovolili.
26.11.Souboj sousedů v tabulce, do orlího hnízda připlouvají ŽralociZNO - INS 6:4, 23.kolo | Petra MatůšováPětizápasová vítězná šňůra byla v neděli nemilosrdně přetržena, již v úterý na ni ale mohou znojemští hokejisté opět navázat. Utkání osmých Orlů se sedmými Žraloky z Innsbrucku startuje v 18:30.
25.11.Orli v listopadu poprvé bez bodu. Salzburg rozhodl ve druhé třetiněSAL - ZNO 6:2, 22.kolo | Lukáš CahaOrli sice našli na úvodní úder Salzburgu odpověď, ale posléze jim domácí odskočili o čtyři branky a po pěti výhrách v řadě nyní musejí skousnout prohru. Oba góly Jihomoravanů vstřelil C. J. Stretch.
24.11.Listopadovou euforii Orlů se pokusí zkrotit salzburský BýkSAL - ZNO 6:2, 22.kolo | Lukáš CahaOrli prožívají vydařený listopad. Po výhře nad úřadujícím mistrem EBEL ligy budou chtít potvrdit formu i na ledě Salzburgu. Utkání je na programu v neděli od 16:00.
23.11.Znojmo je v listopadu stále neporažené! Z Bolzana odjíždí s pátou výhrou v řaděBOL - ZNO 1:2, 21.kolo | TtZnojmo přijelo do Itálie jako jediné neporažené v listopadu. A s tímto titulem a skalpem druhého mužstva soutěže také odjíždí! Po brankách Nováka a Lattnera dokázalo Bolzano odpovědět pouze jedním gólem a tři body tak putují na jih Moravy.
22.11.Za prodloužením vítězné série odlétají Orli do BolzanaBOL - ZNO 1:2, 21.kolo | Petra MatůšováČtyři listopadová utkání a plných dvanáct bodů. Orlí družina se naladila do not vítězného listopadu a přehrává jednoho soupeře za druhým. Bude dalším v řadě také úřadující mistr ligy z Bolzana? Utkání startuje v pátek v 19:45.
22.11.Junioři na Fehérvár nestačili, na domácí půdě podlehli třígólovým rozdílemZNO - FEH 2:5, 18.kolo | Nikola KatolickáV zápase proti lídrovi skupiny mladí Orli neuspěli. Soupeř se v páté minutě dostal do vedení, které si hlídal a navyšoval po dobu celého zápasu. Za Orly se prosadil Svoboda s Hladoníkem. Dvě asistence si připsal Sigmund.
21.11.Juniorská léta jsou nejlepší v životě i v hokeji, uvědomuje si Martin KosnarNikola Katolická, Foto: Libor DuchoňZa znojemský celek nastupuje již třetí sezónu, letos má ale Martin Kosnar poslední možnost oblékat juniorský dres. Nejen o tom, jak se daří juniorskému celku, se rozpovídal v rozhovoru.
19.11.Je to tu skvělé. Zápas jsem si hodně užíval, říká Kujawinski o své tříbodové premiéřeZNO - LIN 3:1, 20.kolo | Tomáš TeplýFantastickou premiéru zažila nová znojemská posila. Ryan Kujawinski proměnil utkání proti Linzi ve svůj galavečer a třemi body pomohl svému týmu k plnému bodovému zisku. Zajímá vás, jak se mu líbí v České republice? Jaké jsou jeho první dojmy z nové soutěže? Dočtete se v rozhovoru.
18.11.Start jako hrom a tři body Kujawinského přinesly Orlům další výhruZNO - LIN 3:1, 20.kolo | Lukáš Caha, Nikola KatolickáOrli se v zápase s Linzem dostali do rychlého dvougólového vedení, které si bedlivě střežili až závěrečné sirény. Třemi body se prosadila nová akvizice ve znojemském dresu Ryan Kujawinski.
17.11.Orli hlásí posilu do útoku, přichází Kanaďan KujawinskiJakub PrchalOrli reagují na aktuální situaci a hlásí posilu do útoku. Kádr Orlů posílí třiadvacetiletý kanadský centr Ryan Kujawinski, jenž poslední tři sezóny strávil v zámořské AHL. Znojmo bude jeho prvním evropským angažmá.
17.11.Orlí křídla nabírají rychlost, smetou i Linz?ZNO - LIN 3:1, 20.kolo | Petra MatůšováVítězně naladění znojemští hokejisté pošilhávají po dalším skalpu soupeře. Na domácím ledě na ně ale nečeká žádná snadná rutina, přijíždí loňský semifinalista ligy z Linze. Utkání startuje v neděli v 17:30.
16.11.Atmosféra je tu vždy perfektní, i když se nedařilo, chválí fanoušky Marek KalusZNO - VIL 5:4, 18.kolo | Petr Frömel, Marcela ProcházkováDo orlího hnízda zamířil před touto sezónou a hned se vypracoval mezi klíčové hráče znojemského celku. Díky dvěma brankám v zápase s Villachem se Marek Kalus vyšvihl do popředí produktivity, zároveň je druhým nejlepším střelcem mužstva.