1:0, 2:1, 2:1
1/3
2/3

Znojmu zápas na Vysočině nevyšel, odjíždí bez bodu

<em>Havlíčkův Brod</em> - V rámci dvacátého sedmého kola zajížděli znojemští hokejisté na led Havlíčkova Brodu. Souboj tabulkových sousedů začal lépe pro domácí. Nejprve se trefil Svoboda a ve druhé třetině přidaly branky Holec s Němcem. Orli nechtěli zůstat pozadu a ve třicáté osmé minutě poslal puk za záda Suchana Barus, ale snaha Znojma byla marná neboť Rebelové díky Borovanskému a Třetinovi odskočili na rozdíl čtyř branek. O kosmetickou úpravu se tři sekundy před závěrečnou sirénou postaral Štach. Orli tedy z havlíčkobrodské Kotliny odjíždějí bez bodu.

Hned na začátku zápasu o sedmé místo v tabulce kralovali gólmani na obou stranách, když zneškodnili několik střel. První výhodu přesilovky měli Rebelové, ovšem i přes velký tlak se Orli ubránili. V polovině třetiny měli dvě obrovské šance domácí. Nejprve Horčička zlikvidoval teč Poletína a následně při závaru před znojemským gólmanem se Rebelům nepodařilo dostat kotouč za brankovou čáru. V sedmnácté minutě poslal hlavní arbitr si odpykat trest dalšího znojemského hráče a tato přesilovka se domácím již povedla. Tomáš Svoboda vybruslil z kruhu až před bránu a v pádu nízkou střelou překonal Horčičku – 1:0. V závěru mohl ještě zvýšit Třetina, ale puk branku těsně minul.

Již po třiceti dvou sekundách od úvodního buly druhé dvacetiminutovky navýšil náskok Rebelů Miroslav Holec, jenž vystřelil z mezikruží a puk si to namířil ke vzdálenější tyči znojemského gólmana - 2:0. Následně si zahráli početní výhodu Orli. Domácí se však dokázali v klidu ubránit a ve dvacáté páté minutě svoje vedení pojistit. Tentokrát byl šťastným střelcem Vojtěch Němec - 3:0. Ani toto skóre nemuselo na světelné tabuli svítit dlouho. Pavlík poslal dělovku od modré, puk se odrazil od Horčičkových betonů a číhající Horváth střelou z první trefil rovněž gólmanovy betony. Ve třicáté osmé minutě si řekli o slovo také hosté. Ti vytvořili kolem Suchana zmatek, Miroslav Barus vzal volný kotouč, objel branku a bez problémů zasunul - 3:1. Snížit mohl ještě v téže třetině Jarůšek, ale po hladkém projetí havlíčkobrodskou obranou nedokázal zakončit.

Stejný začátek jako druhá třetina měla i ta třetí. Hned po vhazování se dostali Rebelové do útoku a Holec vystřelil bekhendem, Horčička vyrazil puk před sebe, dostal se k němu Michal Borovaský , který jej pohodově uklidil do branky - 4:1. Poté Horčička několikrát čaroval, když zneškodnil střely od Němce, Endála, Holce a vychytal také samotného Stromka. Nestačil však již na Miroslava Třetinu, který dostal přesnou přihrávku od jednoho od spoluhráčů a našel mezeru mezi Horčičkovými betony - 5:1. Následně poslal hlavní sudí Orly do tří, ale i přes vysoký tlak domácích se ubránili. Stejná příležitost se naskytla v závěru Orlům a ti trestali. Tři sekundy před závěrečnou sirénou se postaral o úpravu stavu Lubomír Štach po nahrávce Jiřího Berouna – 5:2.

Znojmo tedy na Vysočině prohrálo 5:2 a z Kotliny odjíždí bez bodu. Svoji reputaci budou moci napravit ve středu v Hostan aréně proti Kadani. Rebelové tak boj o sedmou příčku vyhráli.

Petr Novák (Havlíčkův Brod): Znojmo přijelo s aktivní hrou. My jsme se na to ale samozřejmě připravovali, přesto nás v úvodu utkání soupeřova aktivita překvapila. Velmi nám pomohly rychlé góly, které jsme vstřelili na začátku 2. a 3. třetiny. Poté jsme se soustředili hlavně na obranu, abychom soupeři nedovolili zápas zdramatizovat, což se nám povedlo.

Karel Vaněk (Znojmo): Věděli jsme, že je to náš tabulkový soupeř. Proto jsme se snažili hrát od začátku aktivně, což se nám podařilo, ale nevstřelili jsme branku. Hráče jsme upozorňovali na začátky třetin, ale bohužel zbytečně. Soupeř naší slabou koncentraci dvakrát potrestal a to byl jeden z rozhodujících momentů utkání.