0:0, 0:1, 2:1 - 1:0
1/3
2/3

Znojmo zůstalo krůček od vrcholu

<em>Plzeň</em> - Velkou bitvu s nepříznivým koncem svedli znojemští hokejisté ve finále Tipsport Cupu na ledě Plzně. Favorit utkání se v domácím prostředí dvě třetiny trápil a přestože měl střeleckou převahu, nedokázal vyzrát na obětavou defenzivu Orlů. Ve 37. minutě navíc otevřel skóre Tomáš Hradecký a překvapení viselo ve vzduchu. Rázný vstup do třetí části přinesl Indiánům po trefách Johnsona a Heřmana obrat, Znojmo ale ani v tu chvíli nesložilo zbraně a v hektické poslední minutě při power play vyrovnal Tomáš Vrba. O triumfu Plzně tak rozhodlo až prodloužení, v němž využil přesilovou hru kapitán Západočechů Martin Straka a zajistil svému klubu vítězství v letošním ročníku Tipsport Cupu.

Do zápasu vstoupila obě mužstva bez většího náznaku respektu a po dvou náznacích příležitostí Orlů se sám mezi kruhy zjevil domácí Stránský, Horčička si ale prostor mezi betony pohlídal. Pak Znojmu zavařila lajna Lammers-Kovář-Johnson. Nejprve se centr druhé formace obtočil kolem obránce u pravé tyčky a vystřelil do boční síťky, poté Lammers vybruslil zpoza branky, pokus pod břevno vytěsnil skvělý Horčička. Ale osmělili se i hosté. Sám mezi kruhy se zjevil najetý Hradecký, kterého levým betonem vychytal pozorný Přikryl. A Orli ve svém tlaku přitvrzovali. V početní výhodě nedokázali dotlačit poskakující touš po brankové čáře, následně podobnou šanci jako před pár minuty spálil opět Hradecký. Indiáni kontrovali po skvostné příhře Straky mezi obránci na najetého Langfelda, který tváří v tvář hostujícímu gólmanovi neusměrnil blafák do bekhendu do prostoru ohraničeném třemi tyčemi. Účet úvodního dějství uzavřel krásnou střelou do spojnice pár kroků za modrou Říha. Bitva tak mohla pokračovat za nerozhodnutého stavu.

Do prostřední části vstoupili aktivněji Indiáni, ovšem ze spousty šancí se jim skórem pohnout nepodařilo. To se ale po chvilce málem povedlo opět Hradeckému, kterého ale v šanci tří na dva vychytal z mezikruží bleskurychlý Přikryl. Plzeň i nadále tlačila, ovšem Horčička se vypnul k famóznímu výkonu a postupně si smlsl na velké brankové příležitosti Straky a Vlasáka. A Orli trestali. K odraženému puku se dostal v závěru dvacetiminutovky kdo jiný než Tomáš Hradecký a doklepl za bezmocného Přikryla - 0:1! Domácí sice branka nabudila, ale jak Straku, tak i Vlasáka vychytal skvělý Horčička. Indiáni tak měli poslední dvacetiminutovku na otočení stavu.

Co se Indiánům nedařilo celých čtyřicet minut se tentokráte povedlo hned za dvě. Závar před brankou zakončil stejně, jako před tím Hradecký, Nicholas Johnson – 1:1! A Plzeň pokračovala. Martin Heřman vybojoval puk za brankou, vybruslil si na hranici brankoviště a nechytatelně zavěsil pod břevno - 2:1! Hosté mohli srovnat krok v polovině třetiny, ale proti byl výtečný Přikryl, jenž si vychutnal v leže lapačkou Berouna. Diváky poté pobavila dvojice Stránský-Dvořák, kdy druhý jmenovaný hlavičkoval na brankovišti lob zpoza branky. Pak ale hosté vyšli z útlumu. Nejprve Hradecký skvělým blafákem překonal Přikryla, v cestě mu ovšem stála levá tyč. Poté se dvakrát od modré neprosadil Lattner, až dvacet vteřin před třetí sirénou dorazil touš po velkém obléhání domácí branky při power-play Tomáš Vrba – 2:2!

Pětiminutové prodloužení začali Západočeši početní výhodou, která nakonec rozhodla. Nejprve nastřelil Modrý z hranice brankoviště tyč. Neujala se ani dvojitá dorážka Vlasáka. Až se do puku opřel z první po křižné příhře od Vlasáka Martin Straka a rozhodl o tom, že poprvé v historii patří letní pohár do Plzně - 3:2! Dnešní zápas však ukázal, jak malý rozdíl může být mezi extraligou a první ligou, což docenili i fanoušci, kteří aplaudovali oběma týmům.