2:0, 3:0, 0:0
1/3
2/3

Znojmo vyšlo naprázdno i ve Villachu

<em>Villach</em> - První zápas po reprezentační přestávce se Orlům nepovedl. Na ledě Villachu dostali v úvodní třetině lekci z efektivity a přestože domácí tým přestříleli, prohrávali 0:2. Ve druhé části inkasovali další tři branky, dvě z toho v oslabení, naopak za celých šedesát minut nepřekonali dobře chytajícího brankáře Starkbauma. Debut v EBEL tak nevyšel Davidu Videlkovi, jenž byl na soupisku dopsán při zranění Jana Šedy.

Orli odjeli na dalekou cestu s uzdraveným kapitánem Jiřím Berounem, ale bez Jana Šedy, jehož zranění ramene je vážnějšího charakteru a přinutilo trenéry ke změnám v sestavě. Do prvního útoku se k Lattnerovi a Kankovi vrátil Radek Haman, ve čtvrté formaci si svůj debut v EBEL odbyl mladý David Videlka. V brance dostal šanci znovu Filip Landsman.

V úvodu střetnutí byli aktivnější Orli, tlačili se před branku Villachu a dostali se i do střeleckých pozic, rakouský reprezentační brankář Starkbaum ale svůj tým podržel a udržel čistý štít. V 11. minutě tak při hře čtyři na čtyři udeřili domácí, poté co Altmannovu ránu od modré doklepl za brankovou čáru čtyřicetiletý kanadský útočník Michael Craig. Obraz hry se po úvodní brance nezměnil, Orli hráli aktivně a sympaticky, odměny v podobě vstřelené branky se však nedočkali a dvacet vteřin před sirénou inkasovali podruhé, když Peintnerovu přihrávku uklidil do odkryté klece při rychlé akci Greg Kuznik.

Ve druhé části se začalo vylučovat. Zatímco hosté ale nabídnuté šance využít nedokázali, Villach byl ve výhodách smrtící. Gerhard Unterluggauer ve 29. minutě od modré napálil kotouč přímo do horního růžku branky, o necelých pět minut později pak další vyloučení Znojma potrestal po Razingarově objetí branky a přesné přihrávce Shayne Toporowski a vyhnal Landsmana z branky. Jeho náhradník Ondřej Kacetl si ve zbývajícím průběhu první třetiny rozdrobené tresty připsal tři zákroky, ale také jednu inkasovanou branku, poté co démonicky vypadající Markus Peintner potvrdil svou roli klíčového hráče Villachu i reprezentace a z pravého křídla se trefil přesně.

Pětibrankový rozdíl po čtyřiceti minutách hry byl pro znojemskou výpravu krutý a prakticky rozhodl o majiteli obou bodů. Znojmo se už v poslední dvacetiminutovce k výraznějšímu náporu nedostalo a muselo se smířit s porážkou. Aktivnější byli v závěru domácí, na Kacetla vyslali téměř dvacet ran, žádná z nich si už ale cestu do branky nenašla, a tak skóre zůstalo nezměněno. Orli už 128 minut nevstřelili gól a podruhé za sebou prohráli s nulou na kontě vstřelených branek.

Martin Stloukal (Znojmo): Musíme se zamyslet, jestli v přípravě na zápasy něco změnit, a jak to udělat. V pátek máme další utkání v Maďarsku a něco určitě změnit musíme.