Znojmo veze z Maďarska důležité body

11.1.2013 | Lukáš Caha

Fehérvár - Orli splnili svůj cíl a maďarský Fehérvár opouštějí po těsné výhře se dvěma body. Domácí sice začali lépe, avšak Burke Henry našel na úvodní gól domácích rychlou odpověď a ve druhé třetině navíc vstřelil vítěznou branku Marek Uram. Ani hra bez gólmana v poslední minutě Ďáblům naději na bodový zisk již nepřinesla.

40.kolo, pátek 11. 1. 2013, 19:15
Fehérvár
Branky a nahrávky: 7. Pratt (Ladanyi, Sikorcin) - 14. Henry (Jarůšek, Fiala), 35. Uram (Beroun, Kulmala). Rozhodčí: Fajdiga, Kamsek – Gehsler, Hütter. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3481. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Fehérvár AV19: Munro – Orban, Sille, Hetenyi, Pratt, Pozsgai, Horvath, Varga, Hajos – Magosi, Bailey, Benk – Metcalfe, Johansson, Banham – Ladanyi, Vas, Sofron – Kovacs, Sikorcin, Mihaly.
ORLI ZNOJMO: Kacetl – Henry, Pláněk, Bořuta, Štach, Wharton, Stehlík, Sova, Kulmala – Strömberg, Fiala, Jarůšek – Rožník, Bartoš, Beránek – Komínek, Šeda, Havlík – Beroun, Pucher, Uram.

Ve velmi rychlém zápase s minimem přerušení se jako první dostali k šancím a nakonec také k brance domácí. Poté, co byli ve stejném čase vyloučeni hned dva znojemští hráči, využil dlouhou přesilovku pět na tři ranou do horního růžku kanadský obránce Harlan Pratt. Orli ale dokázali odpovědět stejnou mincí. Také v početní výhodě sice nejprve Jarůšek netrefil z dorážky odkrytou branku, o chvíli později už ale po jeho nahrávce neminul Burke Henry a bylo vyrovnáno.

Znojmo bylo střelecky aktivnější, šance si ale tvořili domácí. Na začátku druhé třetiny vychytal Ondřej Kacetl v brance Orlů nejprve Erica Johanssona a po něm také Balázse Ladanyiho. S postupujícím časem začali hru stále více kontrolovat znojemští hráči a domácí branku zasypali množstvím střel. Ujala se v 35. minutě jediná, poté co Marek Uram po křížné Berounově přihrávce zamířil přesně k tyči.

Těsné vedení Znojma slibovalo velké drama ve třetí dvacetiminutovce. Na rozdíl od předchozích utkání ale tentokrát Orli sehráli závěrečnou třetinu s přehledem, nepouštěli soupeře do větších šancí a střely, které přeci jen prošly na branku, pochytal jistý Kacetl. Maďarskému mistru pod vedením českého kouče Jana Neliby nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, dva body si s sebou domů odváží znojemský tým.

Martin Stloukal (Znojmo): Všichni hráči dnes odvedli vynikající výkon, jeden jako druhý. My jsme se na tento zápas speciálně připravovali a kluci beze zbytku splnili všechny taktické pokyny. Nebyli jsme hrou Fehérváru překvapeni, naopak předváděli přesně to, co jsme očekávali. Naše taktika byla účinná po celý zápas, kluci si věřili, a proto podali takový výkon.