Český Telecom Extraliga - so 9. 3. 2002
ČF1
Zlín

Znojmo se nabodlo na beraní rohy

Z l í n - Pokud bude Znojmo i ve druhém zápase čtvrtfinále pokračovat v zahazování šancí, pojede ze Zlína s prázdnou. Právě lepší koncovka Beranů byla v defenzivně pojatém zápase rozhodujícím faktorem, domácí svůj těsný náskok pojistili až v power-play. Jediný, kdo dokázal překonat pozorného Maříka, byl v přesilové hře obránce Jakeš.
Zaplněná hala přihlížela od prvního vhazování souboji na ostří nože, kde prim hrály dle očekávání obrany obou mužstev. Znojemský val propustil ve druhé minutě do šance Ambruze, s jeho beckendovou dorážkou si však Svoboda poradil. Pak už se na gólmany střílelo hlavně zdálky, Zlín svou mírnou převahu nebyl schopen proměnit ve vedoucí branku. Znojemské táhla především první Hamanova formace, hlavě důrazný Pucher znamenal pro domácí největší hrozbu. S ostatními útoky Znojma si snadno poradili zlínští zadáci. Před první sirénou pak zvýšili domácí tlak v útočném pásmu. Somík nejprve trefil břevno a vzápětí se po akci Lešky radoval Jenáček.

Znojmu se mohlo vážně přitížit již po padesáti vteřinách hry v druhé části, kdy na Svobodu najížděl Rachůnek. Včasný skluz obránce Havíře zbránil hrozící pohromě. Hra nabrala oproti první třetině na útočných obrátkách, Vorel svedl ve 4.minutě marný souboj s Maříkem, když svůj blafák zakončil ranou mimo branku. Nedáš, dostaneš, o střídání později trestuhodně zaváhal na útočné modré Jakeš a proti kompletní útočné trojici neměl Svoboda šanci. Kombinaci do prázdné zakončil Rachůnek. Hosté prahli po rychlém kontaktním gólu, ale Barus jen provětral Maříkovu lapačku. V 35.minutě se strhla po Jakešově ráně roztržka, vyloučen byl Homer a Znojmo se konečně dočkalo. Od modré vše prostřelil Jakeš a napravil tak svůj předchozí kiks. Orly pak držel Svoboda, když odolal jedovatým tečím Rachůnka a Čajánka.

Znojemští museli přidat, ve třetí části zlepšili bruslení a hru ve středním pásmu. Před Maříkem ale postrádali přesnost, Vorel zblízka trefil jen zlínského gólmana a vzápětí puk vypálený Pucherem jen o pár čísel minul horní tyčku. Hosté nadále tlačili, ale pozorná zlínská obrana je do vyložených šancí nepouštěla. Až v přesilovce vyzval Pucher ke skórování Soudka. Obránce však nejen že nedal gól, navíc se nechal vyloučit za sekání. Zlín odehrál závěr skvěle, soupeře si držel daleko od vlastní branky. Po pár vteřinách znojemské power-play rozhodl o výsledku Čajánek, trefil se od červené čáry.

Ohlasy trenérů

Milan Kastner: „Sehráli jsme kvalitní zápas s nepříjemným koncem. V první třetině jsme očekávali tlak Zlína, v obraně jsme hráli dlouho dobře, jenomže gól v závěru s námi otřásl. Po druhé brance se domácí více stáhli do obrany, od té doby jsme byli lepším týmem. Neproměnili jsme však šance a o výsledku pak rozhodla branka při naší power play.“

Stanislav Přikryl: „V první části jsme byli iniciativnější a dostali se po zásluze do vedení. Dali jsme druhý gól a poté spíše čekali na chybu soupeře. Znojemští začali od poloviny dobře brusli a kombinovat. Nakonec se nám vyplatila sázka na hru dozadu. Za dnešní výkon jsme si vítězství zasloužili.“