1:0, 0:1, 2:1
1/3
2/3

Znojmo prohrálo v Boleslavi gólem z poslední minuty

Znojmo sice inkasovalo v Mladé Boleslavi hned po čtyřiceti sekundách hry, následně však dokázalo utkání dvěma góly otočit. V závěru ale stříleli branky už jen domácí, kteří si trefou v poslední minutě zajistili vítězství.

Zápas sice začal zakázaným uvolněním, domácí se však dostali do vedení skutečně brzy. Už po 40 sekundách hry byl za svou aktivitu odměněn Dominik Pacovský. Ten se svou první střelou úspěšný nebyl, po následné Lencově přihrávce už ale nedal svému bývalému spoluhráči stojícímu toho času ve znojemské brance, Tomáši Halászovi, šanci. Do šancí se dostali i Orli. V páté minutě vypálil z mezikruží Tomáš Hanousek a uspět zkusil i Marek Biro, Brandon Maxwell v brance byl ale pozorný.

Boleslavští hráli přesilovou hru. V ní například dorážel zblízka Oscar Flynn, jenže trefil pouze brankáře. Po nepříliš razantní střele od modré čáry v podání Oldricha Kotvana už se zdálo, že kotouč doklouzá do odkryté brány, ale Tomáš Halász na poslední chvíli zasáhl. To, jak umí dobře pracovat s kotoučem na holi, předvedl divákům třeba Ronald Knot, který se neunáhlil se zakončením a bránu objel. Dobře zformovaná znojemská obrana ale nedovolila druhý puk ve své síti.

Ve čtvrté minutě druhé třetiny byl v dobré pozici Patrik Novák. Ten na Brandona Maxwella vystřelil od pravého mantinelu. Boleslavský gólman si však s pukem poradil. Hra byla čím dál víc vyrovnaná, Orli navíc dosáhli srovnávací branky. Před brankou dostal hodně prostoru Colton Yellow Horn, jenž překonal boleslavského Brandona Maxwella.

Bruslaři se mohli vrátit do vedení, to by však ve 35. minutě nesměl spálit obrovskou šanci Jakub Klepiš, který nezvládl při přečíslení nasměrovat puk do horního levého rohu. V další velké příležitosti se ocitl Jan Lattner. Boleslavští obránci totiž na obranné modré čáře ztratili puk. Lattner však samostatný nájezd nedotáhl do zdárného konce. Jeho zakončení u pravé tyče gólman Středočechů vystihl přesně. Po druhé dvacetiminutovce bylo tedy skóre smírné 1:1.

Třetí třetina nenabídla příliš krásy. Spíše porci nepřesností a soubojů o puk. Po nedůrazu Lukáše Pabišky, který neubránil Jakuba Stehlíka, zvrátili Orli průběh utkání. Stehlík se blýskl pohlednou a přesně mířenou střelou pod víko.

Bruslařům se nakonec podařilo téměř sedm minut před koncem základní hrací doby vyrovnat. Přesilovka zprvu nevypadala zrovna nadějně, vyústila ale ve zdařilý závěr, když se prosadil přesně mířenou střelou bez přípravy Jakub Orsava, který byl připraven v levém kruhu. Velkou šanci na vstřelení rozdílového gólu měl Ondřej Najman. K tomu se odrazil puk od mantinelu a Najman mohl pálit bez přípravy, jenže rychle letící puk nezastihl. Následně vystřídali Orli pět minut před koncem utkání brankáře. Tomáše Halásze nahradil Marek Schwarz, v Mladé Boleslavi dobře známý. Vzpomněli si na něj i boleslavští fanoušci, již z kotle vyvolávali jeho jméno. Překvapený brankář se udiveně ihned otočil, takové přijetí nejspíš nečekal.

Závěr zápasu se nesl v rychlém tempu a unikající Jakub Orsava mohl přidat už svůj druhý zásah v tomto duelu. Tentokrát si jej však pozorně ohlídal znojemský bránící hráč, a tak se domácímu útočníkovi nepodařilo rozhodnout. Necelou minutu před koncem zápasu rozhodl trefou do odkryté brány Dominik Pacovský. Mladá Boleslav díky povedenému závěru zdolala Znojmo 3:2.

Patrik Augusta (BK Mladá Boleslav): Nebylo to vůbec jednoduché utkání, soupeř prokázal velkou kvalitu. Je vidět, že hrají jinou ligu, projevovalo se to na jejich stylu hry. Chvilku jsme se s tím srovnávali, obzvlášť v první třetině. Pak jsme měli spoustu šancí, byly tam pěkné věci, ale bohužel jsme je neproměnili. Na základě dvou chyb, které jsme udělali v prostřední části, nás soupeř potrestal. Na každý gól jsme se dost nadřeli. Na druhou stranu patří hráčům uznání, že v závěru našli cestu k vítězství, že otočili nepříznivé skóre. A každé vítězství se počítá.

Tomáš Jakeš (Orli Znojmo) Jedná se o náš druhý přípravný zápas a opět jsme dostali v první minutě gól. Musíme se na to podívat. Myslím, že zápas byl z obou stran vyrovnaný. Snad jsme byli chvílemi i o něco lepší, ale rozhodla produktivita. Trápili jsme se v koncovce. Zatím se potvrzuje, že se můžeme porazit tak akorát sami. Nedůraz, podcenění situace. Své o tom říká ten zmíněný úvod a pak i konec. Je znát, že je začátek přípravy. A snad je i dobře, že se tohle děje. Máme dobrý tým, ale hráči to musí prodat.