Villach
1/3
2/3

Znojmo přetrhlo šňůru Villachu a je v play-off!

Třikrát se znojemští hráči dostali do těsného vedení, Villach dvakrát vyrovnal, ale na vítězný gól Romana Tomase pět minut před koncem už odpověď najít nedokázal. Orli tak učinili přímý krok do vyřazovacích bojů, hosté naopak po třinácti zápasech nebodovali.

Hned na začátku se před Lamoureuxem objevil Číp, nedokázal ovšem zkrotit skákavý puk. V následné přesilové hře vypálil tvrdě od modré Lakos, jeho ránu ještě stihl tečovat Peter Pucher, který rozjásal znojemskou arénu. V páté minutě se ocitl před Nechvátalem osamocený Verlič, ale trefil pouze tyč. Český gólman se vyznamenal i o minutu později, když čelil hned pěti dorážkám korutanských orlů. Odpovědět na tlak hostů mohl Yellow Horn, jenž se pouze srazil s brankářem Villachu. Hrál se rychlý hokej s šancemi na obou stranách. V jedenácté minutě se nečekaně objevil Pance před Nechvátalem, který vytáhl neuvěřitelný zákrok betonem a podržel svůj tým.

V prostřední části zápasu byli aktivnější Jihomoravané. V pětadvacáté minutě se dostal ke střele Lakos, jehož pumelici zlikvidoval maskovaný muž hostí. Na opačném konci ledové plochy se prezentoval prudkou ránou Schofield, jeho trefu od modré ještě ve vzduchu tečoval Dustin Johner a bylo vyrovnáno. Hráči v červených dresech se snažili o okamžitou odpověď. Do obrovské šance se nachomýtli Bartoš s Novákem, ani jednomu jmenovanému se nepovedlo dostat kus černé gumy za brankovou čáru. Co se nedařilo spoluhráčům, vyřešil Corey Trivino, který si brankáře položil a bekhendem poslal kotouč do sítě – 2:1.

Dvaačtyřicátá minuta se nesla ve znamení Štachovy šance, když od Puchera dostal přihrávku na pravý kruh. O chvíli později se natlačil mezi bránící hráče Eric Hunter, vjel do útočného pásma a vystřelil tak, že jeho rána skončila v pravém horním růžku – 2:2. Zanedlouho mohla být situace pro Znojmo ještě horší. Santorelli byl sám před Nechvátalem a mířil do odkryté části brány, jenomže strážce klece vytáhl další ze svých fantastických zákroků. Domácím se následně naskytla šance ve formě přesilové hry, kterou nepohrdli. Štach skočil po puku, vypíchl jej přímo na hůl Romana Tomase, jenž vrátil vedení na stranu českého celku. Villach se sice ještě snažil zdramatizovat vývoj utkání, avšak ani další střela Huntera už nezabránila výhře českých Orlů.

Jiří Režnar (Znojmo): Villach nás trochu překvapil. Minulé zápasy hrál hodně do defenzivy, sem přijel s aktivní taktikou a napadal ve dvou hráčích, velmi dobře bruslil. Byl to důležitý zápas se šťastným koncem, věřím, že se divákům musel líbit. Stáhli jsme ve třetí třetině sestavu na tři pětky i proto, že někteří hráči jako Colton hrají lépe, když mají na ledě více prostoru.