Znojmo negativní domácí bilanci s Bolzanem nezastavilo a ze zápasu bere jen bod

21.10.2017 | Vojtěch Pojer, Petra Matůšová

Bolzano sice otevřelo vývoj utkání, avšak následně se dostali do sedla domácí, kteří skórovali třikrát po sobě. Lišky ve třetí třetině během přesilové hry vyrovnaly a nakonec urvaly vítězství v prodloužení.

14.kolo, sobota 21. 10. 2017, 17:30
Bolzano
po prodloužení
Třetiny: 2:1, 1:0, 0:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 9. Novák (Bořuta, Pohl), 19. Němec (Yellow Horn, Bořuta), 28. Lattner (Bořuta) – 2. Oleksuk (Gander), 56. Halmo (A. Smith), 56. A. Smith (Petan, Gartner), 64. DeSousa. Rozhodčí: Kincses, Stano – Nagy, Tvrdoň. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:2. Diváci: 2445. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Lattner, Bořuta, Stehlík, Biro, Pohl, Šnajnar, Zajíc – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Novák, Raška, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Račuk, Guman, Csamangó – Špaček.
HC Bolzano: Smith (28. Melicherčík) – Gartner, Carlisle, Clark, Tomassoni, Egger, S. Marchetti, Glira – Halmo, De Sousa, Petan – Frigo, Oleksuk, Gander – Angelidis, Bernard, Smith – Frank, Monardo, M. Marchetti – Schweitzer.

Méně povedený vstup do utkání si snad znojemští hokejisté ani nemohli představit. Lišky se ihned po buly ve středovém kruhu nastěhovaly do útočného pásma a již ve 2. minutě musel Marek Schwarz lovit kotouč ze své sítě po překvapivé střele z rohu kluziště tečované Travisem Oleksukem. A aby toho nebylo málo, šli následně Orli do oslabení. To už sice zvládli, ale nadále zůstávali pod tlakem a Schwarz musel čarovat svou lapačkou při přečíslení soupeře a Frigově zakončení. Domácí se ale dokázali soupeři vymanit ze sevření a před polovinou třetiny přišlo na řadu krásné sólo Patrika Nováka, jenž mocným nápřahem překonal Smitha. Znojmu se rázem vrátila chuť do utkání a o pohledné akce nebyla nouze. Jak špatně třetina pro Jihomoravany začala, tak naopak výtečně skončila. Po faulu na Šnajnara přišla čtyřminutová přesilovka, kterou využil šikovnou tečí z předbrankového prostoru Erik Němec.

Orli si přenesli část početní výhody i do dalšího dějství, vytvořili si tak nápor, v němž pokračovali i při plném počtu hráčů na obou stranách. A gól na sebe nenechal dlouho čekat. Při hře čtyři na čtyři vystřihl krásné sólo po křídle Jan Lattner a vyhnal z brány Jacoba Smitha, kterého nahradil slovenský gólman Marcel Melicherčík. Domácí nadále pokračovali v útočné podívané, ta byla přerušena vyloučením Yellow Horna, při němž ale zle zahrozil jen Austin Smith z bezprostřední blízkosti před Schwarzem. V posledních minutách třetiny už Znojemští opět drželi otěže duelu pevně v rukou, a přestože už žádnou ze svých šancí nevyužili, odcházeli do šaten s relativně bezpečným dvougólovým vedením.

Třetí třetina se dlouhou dobu nesla v duchu marného dobývání obou klecí. Znojmo bylo opět aktivnější, ale defenzíva Bolzana v čele s klidným Melicherčíkem nedávala příliš větších šancí do zakončení. Stejně dobře ale pracovala i obrana Orlů a vypadalo to na klidný závěr. To se ale mělo brzy změnit. Liškám pomohlo zpět do sedla několik trestů na straně domácích a luxusní početní výhoda pět na tři, která měla trvat celé dvě minuty. Ale netrvala! Přesilovku po dlouhém obléhání Schwarzovy klece proměnil Michael Halmo a domácím se náskok ztenčil. Za chvíli už se ale i ten stal minulostí. V pokračující výhodě pět na čtyři Austin Smith vyrovnal. Utkání se tak stejně jako to předchozí muselo rozhodnout v prodloužení.

V něm si obratněji počínali domácí, zvláště únik Rašky po gólu volal. Udeřilo ale z rychlého brejku na druhé straně. O bodu navíc pro hosty z Bolzana tak rozhodl Christopher DeSousa.

Roman Šimíček (Znojmo): Výsledkově je to stejný zápas jako minulé kolo, mrzí to neskutečně, ale dnes jsme konečný výsledek až tak moc ovlivnit nemohli. Jsem přesvědčený o tom, že dnešní zápas evidentně ovlivnili rozhodčí, a nejde nad tím jen tak mávnout rukou. Vyloučení jsme byli poté, co byl puk mimo kluziště, a následně po ofsajdu. Ve třech už je pak těžké cokoliv dělat. Pokud se mýlím, tak OK, ale myslím, že tohle jednoznačně vzali do svých rukou.

Pat Curcio (Bolzano): Měli jsme dnes štěstí, hokejoví bohové byli na naší straně. Je to trochu odměna za to, co jsme předvedli včera ve Vídni, kde se k nám naopak štěstěna odvrátila zády. Dnes jsme v závěru zápasu dostali šanci, puky se k nám odrážely, a my toho využili. Brankáře jsem vyměnil, protože jsme chtěli hráče trochu probudit.