Zlín
1/3
2/3

Znojmo dvakrát dotáhlo dvougólové manko, přesto odešlo poraženo

Oproti úternímu zápasu přinesl duel proti Zlínu hned deset gólů. Hosté vedli dvakrát o dvě branky, domácí dvakrát jejich náskok stáhli, naposledy na začátku třetí třetiny. V závěru utkání však soupeř znovu odskočil na rozdíl dvou gólů, na což Znojmo už odpověď najít nedokázalo.

Znojemští byli na začátku zápasu aktivnější, po první vážnější akci se však radovali hosté. Fučík vyrazil střelu od modré pouze před sebe a pohotový Jiří Ondráček zakončil do poloprázdné klece. Orli svého extraligového soupeře tlačili a Zlínští hrozili pouze z ojedinělých akcí. V deváté minutě zápasu vystřelil od modré člen elitní formace beranů Oldřich Kotvan. Rána byla tak prudká, že prošla znojemskému gólmanovi mezi betony. Z ideální pozice pak stříleli Bartoš a Šedivý, v rozhodující chvíli ale oba minuli.

Následně přišla silná pasáž Orlů. Pucher zachytil puk, skvěle načasovanou přihrávkou našel úplně osamoceného Ondřeje Fialu, který propálil zlínského brankáře Kašíka. Ani ne o minutu později vybojovala nová akvizice Orlů Yellow Horn puk za bránou, přihrál Ondreji Šedivému a ten mířil přesně pod víko. Na konci první periody ujel zlínské obraně Novák, jehož ránu reflexivně vyrazil Kašík. A tak pravidlo, nedáš-dostaneš, opět zafungovalo. Žižka a Tomáš Čachotský se dostali do protiútoku a druhý jmenovaný z dorážky potřetí překonal Fučíka.

Ve druhé části se hrál opatrnější hokej. Lattner vyslal projektil na Kašíka, ten puk zázračně pravým betonem vyrazil. Biro v polovině zápasu fauloval a zlínské přesilovkové komando trestalo. Štumpf nahodil na domácí svatyni puk, jenž se odrazil od zadního mantinelu přímo před Fučíka a rychlý Patrik Urbanec znovu rozvlnil síť.

Třetí třetina se nesla ve stejném duchu jako ta první. I díky pětiminutové přesilové hře dokázali Orli srovnat. Fiala našel volného Martina Podešvu, který v závaru před zlínskou brankou dokázal skórovat. Když fauloval i Šťastný, Znojmo mělo k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři, kterou bleskově využil Jan Lattner střílející z kruhu ke vzdálenější tyči. Ale ani hosté nechtěli být pozadu. V rozmezí šestatřiceti sekund se prosadil od modré David Hrazdíra, na jehož prudkou střelu nedokázal Fučík reagovat. Skóre zápasu uzavřel při přečíslení dva na jednoho Daniel Štumpf.

Znojmo si připsalo skalp alespoň v nájezdech, které vyhrálo v poměru 2:1. Za domácí se prosadil Ondrej Šedivý a Peter Pucher, jediným úspěšným střelcem Zlína se stal Robert Říčka.

Jiří Režnar (Znojmo): Hráli jsme proti silnému soupeři, chvílemi jsme měli herní výpadky. Na první tři branky jsme Zlínu nahráli, což je škoda, protože venku jsme hráli jinak, naše dobré výkony jsme tak proti Zlínu před našimi fanoušky devalvovali. Za stavu 4:4 jsme měli tlak, ale zbytečně jsme faulovali a inkasovali gól. Musíme být agresivnější v obranném pásmu, lépe přistupovat k hráčům a hrát tak, jak jsme hráli první čtyři zápasy venku.

Rostislav Vlach (Zlín): Po začátku, kdy jsme rychle vedli 2:0, jsme se trochu uspokojili a přestali bruslit. Znojmo pak přidalo, my jsme si mysleli, že to půjde samo a domácí vyrovnali. Pak se nám podařilo znovu odskočit. Výsledek nás těší, ale jako trenéři jsme ale zklamaní ze hry, kterou tým předváděl.