O<sub>2</sub> Extraliga - ne 16. 11. 2008
Litvínov

Závěrečná desetiminutovka přinesla tři body

<em>Znojmo</em> - Litvínov byl v úvodní třetině aktivnější a po využité přesilovce se dostal do vedení. Znojmo vyrovnalo zásluhou Selingra na začátku druhé části. Stejný hráč o deset minut později otočil vývoj zápasu ve prospěch Orlů, hosté však dokázali ještě do konce prostřední dvacetiminutovky vyrovnat a v polovině třetí třetiny zvrátit skóre na svoji stranu. Poslední slovo však patřilo Znojemským orlům. Nejdříve vyrovnával Tesařík, krátce po něm překonal Hübla Haman a definitivní pojistku přidal gólem do prázdné branky Dopita.

První třetina přinesla svižný a útočný hokej, ovšem na ledě dominovali především brankáři. V úvodu se vyznamenal Hübl, jenž kryl pokusy Kucharczyka a Meidla. Znojemský gólman měl zase plné ruce práce s akcí Reichla a nebezpečnou střelou Brandy. V šesté minutě mohl poslat domácí do vedení Dopita, v krkolomné pozici však nedokázal ideálně trefit neposedný kotouč. Orli dostali k dispozici dvě početní výhody, ale zmohli se pouze na několik střel, se kterými neměl Hübl větší problémy. Stejný počet přesilovek měl i soupeř a jednu z nich zužitkoval v šestnácté minutě Vlastimil Kroupa, jenž propálil Trvajovy betony. Těsně před přestávkou to na domácího brankáře zkoušel lišácky zpoza branky Branda, ale strážce znojemské svatyně se oklamat nenechal.

V druhé části byl k vidění ještě lepší hokej, který divákům rozproudil krev. Již po šestnácti sekundách předvedl svou dravost Pavel Selingr. Jako jediný nečekal po Kucharczykově nahození na odpískání zakázaného uvolnění a před zraky překvapených protihráčů vyrovnal. Při znojemské přesilovce měl nejprve velkou šanci znovu Selingr a z následného protiútoku spálil tutovku Reichel. Proti akci Dopity se v 28. minutě blýskl brankář Hübl. Domácí se nakonec dočkali v přesilové hře, když přihrávku Dopity proměnil ve svou druhou branku Pavel Selingr. Při hře čtyři na čtyři poslal dlouhou přihrávku k útočné modré hostující Walter a jeho milimetrový pas zakončil úspěšným samostatným únikem Daniel Branda.

Hned v úvodu třetího dějství mohl převážit mističky vah na svou stranu Litvínov, ovšem nabídnutou přesilovku využít nedokázal. Zanedlouho dostalo stejnou výhodu i Znojmo, ale třetí branky se také nedočkalo. Těsně po návratu potrestaného Punčocháře spálil gólovou příležitost Jenáček. V 49. minutě se přesnou střelou do horního růžku prezentoval František Lukeš, jenž potrestal vyloučení Pláška. Orli však zbraně nesložili a jejich aktivita byla po zásluze odměněna. Deset minut před koncem si na Dopitou ideální přihrávku najel Radim Tesařík a chladnokrevně prostřelil litvínovského brankáře. Přesně po dvou minutách navíc otočil vývoj zápasu Radek Haman, který se nejlépe orientoval v hostujícím brankovišti. S nepříznivým vývojem se Severočeši nechtěli smířit, ovšem šance Jánského i Černého vychytal pozorný Trvaj. Osmnáct sekund před koncem mohl rozhodnout Meidl, ale jeho únik Hübl pokryl. V samotném závěru pečetil výhru domácích do prázdné brány Dopita.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): Diváci se určitě nenudili. Oba týmy předvedly kvalitní výkony. My jsme měli v celém utkání mírně navrch. Po našem tlaku a mírné převaze jsme v závěru první a druhé třetiny vždy inkasovali a musím poděkovat mužstvu, že ani za nepříznivého stavu nepodlehlo tomu tlaku a získali jsme tři body.

Jaroslav Hübl (Litvínov): Myslím si, že diváci, kteří dnes přišli na hokej, viděli výborný zápas z obou stran. Byl to útočný hokej, hodně šancí, pořád se na ledě něco dělo. Směrem dopředu jsme podali dobrý výkon, ale dozadu jsme udělali víc chyb než v jiných zápasech a dostali jsme pět gólů. Domácí asi zaslouženě vyhráli.