Vyrovnané utkání rozhodlo prodloužení, znojemští junioři berou dva body

17.2.2011 | Lukáš Caha

Znojmo - Po reprezentační pauze naskočili znojemští junioři k dalšímu extraligovému utkání. Na svém ledě přivítali celek Zlína. Hosté se sice ve čtvrté minutě dostali do vedení, avšak domácí ještě v téže třetině díky Piskořovi a Kovalskému utkání otočili. Ve dvaatřicáté minutě udeřil opět Zlín. Zápas tak šel do prodloužení, ve kterém již po půlminutě rozhodl o vítězství Jihomoravanů Novák.

5.kolo, čtvrtek 17. 2. 2011, 18:00
Zlín
po prodloužení
Branky a nahrávky: 11. Piskoř (Videlka), 13. Kovalský (Havlík), 61. Novák (Piskoř) - 4. Pospíšil (Romig, Fořt), 32. Romig (Zábojník). Rozhodčí: Vampola - Reich, Skopal. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 138. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
ORLI ZNOJMO: Kuchař - Kacetl, Novák, Tichý, Latner, Opalek, Stehlík, Šaur, Nováček, Pelikán, Zika, Mikulášek, Piskoř, Telesz, Kovalský, Havlík, Videlka.
Aukro Berani Zlín: Kašík - Merta, Hampl, Kovařík, Fořt, Haloda, Papežík, Šlahař, Finsterle, Popelka, Pospíšil, Sadil, Vodný, Romig, Šoula, Zábojník, Buchta, Sedláček.

Do prvního dějství vstoupili lépe domácí, když se nastěhovali na tři minuty před Kašíka, přesto otevřel vývoj zápasu soupeř. Na začátku čtvrté minuty usměrnil odražený puk za záda Kuchaře Marek Pospíšil - 0:1. Znojmo se však nenechalo zaskočit a ještě v téže třetině zkorigovalo stav ve svůj prospěch.

V jedenácté minutě se po chybě hostující obrany zmocnil puku Videlka, napřáhl z hranice kruhu, kotouč se sice odrazil od těla gólmana, avšak přímo na hůl dojíždějícího Dominika Piskoře, který neměl s umístěním černé gumy do sítě moc práce – 1:1. O pár okamžiků později se prosadil z dorážky taktéž Lukáš Kovalský – 2:1. Ve zbytku periody měly oba celky možnost přesilové hry, ovšem další branka již nepadla.

Druhá třetina byla poněkud vyrovnanější, přesto strávili Orli v útočném pásmu soupeře více času. Dobrou pozici měl v osmadvacáté minutě Špaček, který obral hostujícího hráče před brankou o puk, avšak dlouho se rozhodoval, zda přihrát, či střílet. Zvolil tu duhou možnost, ale to již byl Kašík připravený a změnu stavu nedovolil. Branka padla na druhé straně, když gólman Kuchař propustil mezi betony lacinou střelu Emila Romova - 2:2.

Závěr dvacetiminutovky byl poněkud laxní. Hru doprovázela značná řada nepřesností. Neprosadilo se ani trio Zika – Piskoř – Novák z dobré kombinace v útočné části kluziště.

Ve třetím dějství příliš útočných akcí mančafty neměly. A když už, tak všechny puky pochytali gólmani. Snad největší šanci spálil Novák, jenž ve vlastním oslabení přelstil Kašíka, v levém kruhu pro vhazování jej obral o puk a z ostrého úhlu vystřelil. Kotouč jen těsně minul prázdnou branku.

To nemuselo znojemského útočníka Patrika Nováka dlouho mrzet, neboť již v první minutě prodloužení našel volný puk v brankovišti a jednoduchou střelou ukončil zápas – 3:2. Hosté ještě reklamovali branku, neboť v kleci byl po nevydařené akci zaklíněný Piskoř, ovšem nebylo to nic platné. Dva body zůstaly na jihu Moravy.

Martin Stloukal (Znojmo): Myslím si, že jsme byli až na pár střídání lepším týmem, což jsem ani moc nečekal. Kluci dnes podali takový výkon, že se mi to líbilo. Ani jsem moc nenadával.