Pardubice
1/3
2/3

Vyhlídal vystřelil Pardubicím tři body

Z n o j m o - Až branka Michaela Vyhlídala tři minuty před koncem třetí třetiny rozhodla o tom, že i třetí duel s lídrem tabulky Orli v letošní sezóně prohrají. V průběhu vyrovnaného zápasu mělo Znojmo i více šancí, ale prosadit se dokázal pouze Peter Pucher, když vyrovnával na 1:1 po brance Kudrny.
Branky sice padaly až ve třetí třetině, ale už od začátku předváděla obě mužstva skvělý hokej. Střední pásmo zůstávalo pro hru téměř nevyužito, hokej se hrál před oběma brankáři, kteří byli ústředními postavami obou týmů.

Orli se do utkání vrhli s velkým nasazením a důrazem. Kuriózní branka mohla padnout v 6. minutě, kdy po avizovaném vyloučení znojemského hráče, vyjel pardubický brankář Svoboda na střídačku. Pardubickému hráči se nezdařila přihrávka na modrou a puk putoval směrem na vlastní bránu. Hráč stíhající puk byl dobře blokován znojemským hráčem, ale naštěstí pro Pardubice se puk po hraně odkutálel mimo branku. Jako by to už v tuto chvíli předznamenalo, že Štěstěna bude dnes více přát Pardubicím. V domácím prostředí měli Orli o malinko navrch a navíc přišla více jak půldruhé minuty trvající přesilovka pěti proti třem. Výtečná pardubická obrana a výborný Svoboda v bráně nechybili a neumožnili Znojmu skórovat.

Ve druhé třetině hokejového umu na obou stranách přibývalo. Jakmile se jedno mužstvo dostalo před soupeřovu bránu, ihned svými závary zvedalo diváky ze sedadel. V polovině utkání se za Svobodou rozsvítilo červené světlo. Po konzultaci s videem rozhodčí Homola gól správně neuznal, protože puk trefil pouze břevno.

Ani Pardubice počátkem třetí třetiny nevyužily nabídnutou čtyřminutovou přesilovku za Tomanův zbytečný faul vysokou holí, a tak se dál čekalo na branku. Po celý zápas agilní Procházka měl v tomto oslabení dvakrát šanci ohrozit Svobodovu branku ale marně. Jednu z mála chyb, kterou znojemská obrana udělala, potrestal Kudrna. Unikl pozornosti obránců a samostatný nájezd využil „teploměrem“ pod pravou Altrichterovou paží. Změna skóre se na hře Orlů nepodepsala, naopak vyvinuli pětiminutový nepřetržitý tlak, který hosté odvraceli pouze za cenu zakázaného uvolnění. Pět a půl minuty před koncem se domácím podařilo vyrovnat Pucherem, ale znojemská radost trvala pouhou minutu a půl. Z nepřehledné situace před brankou, kdy měl Altrichter zakrytý výhled, vymetl Vyhlídal pravý horní roh. Několik málo sekund nato se Orlům naskytla poslední šance na vyrovnání, kdy na trestné lavici seděl za hákování Kudrna, kterou však také nevyužili.Hra se stupňovala na maximum, žádný tým nepolevil a šance se střídaly na obou stranách ve velmi krátkých intervalech. Za zády brankářů v té době zvonily tyče. Hráči na obou stranách dali do perfektního hokeje všechny své síly a schopnosti a štěstí už zůstalo na straně lídra soutěže.

Miloslav Hořava (Znojmo): Pro nás to byl smolný zápas, šancí bylo na obou dvou stranách opravdu hodně. Myslím si, že jsme měli využít alespoň přesilovku pět na tři nebo některou z dalších, a pak by ten zápas byl asi jiný. Byl to hokej výborné úrovně a musím všechny hráče pochválit.

Jiří Seidl (Pardubice): Viděli jsme všichni velice kvalitní zápas z obou stran, spoustu gólových šancí a štěstí na naší straně, když jsme potrestali dvě chyby soupeře a oni jen jednu.