Vítězství na úvod

13.9.2002 | HoR, GaZ

Z n o j m o - Jihomoravská energetika byla úspěšnější proti západočeské Energii a body zůstaly na domácím ledě. Znojmu se tak podařilo poprvé v extraligové historii své úvodní utkání vyhrát. Oba týmy jakoby chtěly dokázat, že energii či energetiku nosí právem ve svém názvu a předváděly energický hokej. Utkání bylo útočné, rychlé, Orli si vedli lépe střelecky a jejich vítězství je zasloužené.

1.kolo, pátek 13. 9. 2002, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Karlovy Vary
16. Uram (Pucher, Vorel), 26. Ludvík (Kumstát Petr), 29. Plch (Křetinský, Ludvík), 42. Ludvík (Kumstát Petr) - 11. Němčický (Skuhravý). Vývoj skóre: 0:1, 4:1. Rozhodčí: Bolina - Bádal, Charvát. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 3.500. Střely na branku: 42:36.
ORLI ZNOJMO: O. Svoboda - Havíř, Snopek, Soudek, Toman, Křetinský, Kumstát Pavel - Plášek, Barus, Pucher - Uram, Haman, Sklenář - Procházka, Vorel, Erat - Kumstát Petr, Ludvík, Plch
HC Energie Karlovy Vary: Franěk - Topoli, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodine, Grof - Svoboda L., Kverka, Balász - Opatovský, Bacul, Košťál - Skuhravý, Pavliš, Němčický - Hašek, Pech, Kraus

Znojmo si přálo vylepšit svoji bilanci úvodních soutěžních utkání a první krok se mu podařil. Karlovy Vary, které měly plán dovézt ze Znojma aspoň jeden bod, neuspěly. Vstup do utkání však měly lepší Karlovy Vary. V polovině první třetiny vstřelil Němčický první a jediný gól Energie.

Síly byly na obou stranách vyrovnané. Vary měly velkou oporu v brankáři Fraňkovi, ale Orlům se naskytla přesilovka pěti proti třem, kterou úspěšně využili. Trenér Hořava poslal na led speciální přesilovkouvou formaci - Vorel, Pucher, Uram, Havíř, Soudek a znovuspojení Puchera s Uramem se mu vyplatilo, když po přihrávce Puchera Uram dával vyrovnávací branku.

Marné byly snahy karlovarského mužstva překonat Svobodu v bráně. Zato znojemským se začalo dařít a za důslednost při střelbě byl odměněn čtvrtý útok, který třemi následujícím brankami zajistil Znojmu zasloužené vítězství. Jeden gól vstřeli Plch a střelcem utkání se stal se dvěma brankami mladík Ludvík.

Marek Sýkora (Karlovy Vary): Dobře jsme začali, špatně skončili. Myslím si, že rozhodující pro vývoj zápasu byla vyrovnávací branka domácích a potom dvě, rychle za sebou vstřelené branky ve druhé třetině. Těžko hodnotit úroveň utkání. Znojmu stačil k vítězství docela průměrný výkon. Naše sliby o bojovnosti a nasazení bohužel zůstaly v kabině. Je to ale první utkání, které nám něco naznačilo o našich ambicích. Musíme si ho vyhodnotit a zlepšit výkon.

Milan Kastner (Znojmo): Karlovy Vary hrály v první třetině velice dobře, důsledně bránily vlastní obranné pásmo. Po prvním gólu na nás padla nervozita, měli jsme spoustu nepřesných přihrávek, ale na nohy nás dostala přesilovka pět na tři, kdy se nám podařilo vyrovnat. Ve druhé třetině jsme hráli daleko lépe, začali jsme se prosazovat v útočném pásmu a podařilo se nám dát dva rychlé góly. Očekávaný tlak Varů v závěrečné třetině jsme eliminovali, hlavně tím, že jsme vstřelili hned v začátku čtvrtý gól. Pakl už se dohrávalo celkem v poklidu.

David Ludvík (Znojmo): Jsem rád, že jsme hráli na čtyři útoky, tak jako celou přípravu. Mně hra na čtyři útoky vyhovuje a doufám, že tak budeme hrát pořád, abych se dostával více na led. Dnes nám to tam slušně padalo". To, že mu cenu pro nejlepšího hráče zápasu předával Vladimír Železný, komentoval slovy: "Je mi to jedno, taková událost to pro mě zase nebyla".