O<sub>2</sub> Extraliga - pá 23. 11. 2007
1:2sn
0:0, 0:1, 1:0 - 0:1
Sparta

Vítězná série na domácím ledě skončila

<em>Znojmo</em> - Obdobně jako první vzájemný zápas této sezony skončilo i druhé měření sil Znojemských orlů proti Spartě Praha. Oba týmy hrály od začátku vyrovnanou hru se zabezpečenou obranou a gólu se tak diváci dočkali až před koncem druhé třetiny, kdy skórovali Pražané. Znojmo však nesložilo zbraně a na začátku třetího dějství vyrovnal <b>Jiří Dopita</b>. Jihomoravané byli dále velmi aktivní, ale i přes velké šance se zápas přesunul do prodloužení, a když se ani v něm nerozhodlo, přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých hosté rozhodli o tom, že si s sebou do Prahy odvezou bod navíc.
Do zápasu nastoupily oba týmy ve velkém tempu. V prvním velké šanci jeli na domácí branku dva hráči Sparty, ale Netík, jenž volil místo přihrávky střelu, neuspěl. Krátce nato jel úplně sám na Trvaje Zelenka, ale přestřelil. Za Znojemské orly to zkoušeli Vyrůbalík s Demelem, ale ani jeden neuspěl. Na domácího gólmana pak létala jedna rána za druhou, postupěn od J. Nedvěda, P. Nedvěda, Tabačka a Langhammera, ale žádná z nich neskončila až v brance. Znojmo mělo poté možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, ale kromě Dopitova pokusu se nic vážného před svatyní hostů neodehrálo. Jen co skončila orlí převaha, vyzkoušeli si i Pražané početní výhodu, ovšem naložili s ní podobně, jako jejich soupeř. Gól tak v úvodním dějství nepadl.

Druhou část začala Sparta přesilovkou. Tabaček ranou mezi betony na Trvaje nevyzrál. Za domácí to zkoušel Selingr, který se prodral až před Štefla, ale neměl už místo, aby puk zvedl nad jeho beton. Hosté pak uzamkli svoji třetinu a vyráželi do brejků. Znojmo jen těžko hledalo recept na jejich obranu. Výbornou příležitost dostalo, když se jim naskytla možnost pětiminutové početní výhody, s kterou však naložili prachbídně. Vystřelili během ní jen dvakrát, vždy z hole Mudrocha. Proto také přišel trest. Jakmile se hosté vymanili z oslabení, putoval na trestnou lavici Kucharczyk a Pražané už po jedenácti sekundách dokázali přesilovku využít. Postaral se o to jejich nejlepší střelec Ton, který tečoval ránu Vykoukala.

Do závěrečné třetiny se vřítili Orli jako tornádo. Neuplynuly ani čtyři minuty a bylo vyrovnáno. Po Selingrově akci se k odraženému puku dostal Dopita a nekompromisně zavěsil. Znojmo dále nebezpečně útočilo. Procházka a Erat však na skvělého brankáře hostů nevyzráli. Na druhé straně zahrozil Langhammer, ale taky bezúspěšně. V 50. minutě to zkoušel sám Selingr, zajel si až na modrou čáru, odkud střílel mezi dvěma clonícími hráči hostí, ovšem vedle. Znojmo mělo ještě podruhé v zápase možnost hrát dvojnásobnou početní převahu, ale naložilo s ní podobně jako s tou první.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm nejdříve zahrozil Svoboda, avšak Štefla překonat nedokázal. Za Spartu ve velké šanci střílel Štrba, ale minul. Domácí i hosté pak ještě několikrát zahrozili, ale branka nepadla ani na jedné straně a o vítězi tak museli rozhodnout samostatné nájezdy. V nich za Orly neuspěly Dopita, Selingr a Růžička, naopak za Spartu neuspěl jen v první sérii Melichárek. Ve druhé sérii rozhodl o osudu utkání svoji druhou brankou útočník Petr Ton.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Znojmo): Do třetiny se nám nedařilo dostat soupeře pod nějaký tlak nebo přečíslení, nedařily se nám přesilové hry. Zlepšený výkon nastal až ve třetí třetině, bránili jsme tam dvě oslabení a pak nás nastartoval ten vyrovnávací gól. Myslím si, že třetí třetinu jsme odehráli dobře a za bod jsme rádi. Škoda že se štěstí v závěru nepřiklonilo k nám, protože body potřebujeme víc než Sparta.

Marian Jelínek (Sparta): Myslím si, že jsme dneska neviděli nějaký extra hezký hokej, bylo to takový průměrný utkání, málo gólů. Oba týmy se trápí s koncovkou. Důležité bylo, že se nám podařilo přestát dvě oslabení ve třech a také pětiminutovou přesilovku ve druhé třetině. Byli jsme spokojeni s remízou, protože jsme vstřelili jen jeden gól. Nájezdy už samozřejmě byly otázkou štěstí. Musíme týmu poděkovat, že jsme to dotáhli do vítězného konce, i když na penalty.