EBEL - ne 31. 1. 2016
N4
Salzburg

VIDEO: Gólovou smršť dotáhli Orli do vítězného konce a připisují si tři body

Strhující podívaná byla k vidění na znojemském stadionu. Znojmo sice vedlo v poslední třetině o čtyři branky, Salzburgu se ale povedlo v závěru zápas zdramatizovat. Na vyrovnávací branku byl však již příliš krátký, tři body proto zůstávají na jižní Moravě.

Vzájemná střetnutí Znojma se Salzburgem jsou proslulá útočným hokejem. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, hned v první minutě totiž otevřel Dominik Heinrich skóre střelou z mezikruží. Odpověď Orlů na sebe ale nenechala dlouho čekat. Corey Trivino objel branku a zasunul kotouč za Gračnarova záda. V 8. minutě se předvedl Libor Šulák, když dokázal propálit od modré gólmana.

Domácí dvě branky nakoply, což potvrdil Ondrej Šedivý, který fantasticky prokličkoval kolem obránců a propasíroval puk do brány. Tím však brankové hody v první třetině nekončily. O necelou minutu později předvedl také Roman Tomas svoje dovednosti, když udělal prudký pohyb do středu a propálil Gračnara.

Red Bull to však na kolena nepoložilo. Vytvořil si slibný tlak před bránou, čehož využil Luciano Aquino, jenž pohotově snížil stav utkání. Pokud si někdo myslel, že šest branek v první dvacetiminutovce už musí stačit, tak se mýlil. Corey Trivino nadělal z obránců kužely a sám před Weinhandlem, který po čtvrtém gólu vystřídal Gračnara, nezaváhal.

I prostředním dějství týmy pokračovaly v útočném ladění. Ve 26. minutě přihrál Yellow Horn na Martina Podešvu, jemuž se podařilo střelou z voleje navýšit skóre. Salzburg ovšem čtyřgólový náskok soupeře nezaskočil. Komarek nahodil kotouč od modré a Pehr Ledin jej povedeně tečoval za brankovou čáru. V závěru třetiny se sice hostům podařilo ještě jednou dostat kotouč za Nechvátalova záda, gól však nebyl uznán, jelikož by dosažen vysokou holí.

Do třetí pasáže hry vstupovali Orli s dvojnásobnou početní výhodou a náležitě ji také využili. Lubomír Štach obdržel krásnou přihrávku, podíval se na brankáře a poslal mu puk přesně pod jeho ruku. Také hokejisté rakouského celku dostali šanci skórovat při dvojnásobné přesilovce a ani oni nezaváhali. Konstantin Komarek dostal přesnou přihrávku na vrchol kruhu a vystřelil přímo do pravého růžku. O několik sekund později rozhodčí poslali na trestnou lavici dalšího znojemského hráče a i tuto dvojnásobnou přesilovou hru hosté zásluhou Konstantina Komarka využili.

Situace na ledě se rázem zdramatizovala, když v tom přišlo další vyloučení na znojemské straně. I tuto přesilovou hru pět na tři hosté využili a Konstantin Komarek si tak připsal třetí gól během dvou minut. Salzburg se ještě pokusil o vyrovnání ke konci třetiny, kdy odvolal brankáře, ale Orli si už vedení vzít nenechali.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (Znojmo): První část zápasu jsme hráli velice dobře ofenzivně, byli jsme správně naladěni. Do třetí třetiny jsme měli jít s větší pokorou, měli jsme myslet na to, že takový tým jako Salzburg bude chtít dál hrát. To se nám ale nepovedlo, dostali jsme se do oslabení a přesilovka pět na tři se nedá úplně bránit, dá se jen špatně zahrát. Oni mají zkušené a kvalitní hráče, kteří takové šance dokáží využít. Měli jsme být zodpovědnější. Snad to bylo poslední takové zaváhání.