0:0, 1:2, 0:0
1/3
2/3

V Litvínově se Orli posunuli blíže play-off

L i t v í n o v - Jednobrankové vedení z poloviny utkání dokázali znojemští hokejisté udržet až do konce zápasu. Všechny góly padly v prostřední části hry. Hned v její první minutě skóroval v přesilovce Růžička. Litvínov vyrovnával ve hře pěti proti třem, ale šikovné zasunutí Meidla zpoza branky dostalo Orly znovu do vedení, které si již nenechali vzít, zejména pečlivou taktickou hrou v poslední třetině. Znojmo se touto výhrou posunulo znovu do první desítky, avšak necelý den bude mít na to, aby zregenerovalo síly a znovu nastoupilo do dalšího boje o body tolik potřebné k postupu do vyřazovacích bojů.

Souboj s Litvínovem o postup do play-off přinesl v první třetině opatrný hokej. Protivníci čekali na chybu soupeře. První vážnější šanci přinesla čtvrtá minuta, kdy se před Hüblem ocitl Dopita, jemuž se ale nepodařilo trefit skákající puk. Vzápětí nato likvidoval Trvaj litvínovské nahození od modré. Pozorná hra obou mužstev mnoho šancí nepřinášela, Chemopetrol byl do desáté minuty mírně aktivnější. Poté jej zbrzdilo vyloučení, které vybojovala znojemská čtvrtá lajna. Perfektně sehranou přesilovkovou akci Dopitovy řady neproměnil útočník Růžička. Ten sice stanul tváří v tvář litvínovskému gólmanovi, bohužel trefil pouze betony.

Patnáctá minuta přinesla největší šanci Litvínovských, když se hbitý Trvaj rychle přesunul k opačné tyči, aby vychytal Proroka. Krátce na to si i domácí vyzkoušeli přesilovou hru, v jejímž průběhu měli ale největší šanci hosté. Dopita ujížděl sám na bránu, k zakončení se už nedostal, když jej hákoval Punčochář. Rozhodčí nenařídil trestné střílení, hříšníka poslal jen na dvě minuty oddechnout. Minutu před koncem první třetiny zpoza branky přihrál Plášek Padělkovi, který trefil pouze brankáře.

Více šancí se odehrálo v druhé časti hry. Znojmo po 59 vteřinách vedlo brankou z přesilovky - střelu od modré vyrazil Hübl na bok přesně na hůl Růžičky, který dobře mířenou ránou neminul. Parádní zákrok předvedl Trvaj ve 24. minutě, když v leže vychytal Brandu v bezprostřední blízkosti. Vyrovnání se domácí přece jen dočkali. Pomohla jim k tomu dvojnásobná početní výhoda. Jenáček nahodil puk na znojemskou branku a Branda těsně před Trvajem tečoval a znemožnil mu tak jakýkoliv zákrok. V pokračující přesilovce Chemopetrolu se znovu zaskvěl Trvaj, jenž vychytal Jánského, který měl mnoho času a prostoru, aby si svoji střelu nachystal.

V půli utkání se znovu dostali do vedení Znojemští orli. Hübl si pečlivě nepohlídal pravou tyč a Meidl zezadu chytře naše skulinku a zasunul. Nebezpečně zahrozili Litvínovští v početní výhodě. Nejprve netrefil před Trvajem puk Reichel, kotouč se odrazil ke Kubinčákovi, jenž znojemskou svatyni přestřelil.

V poslední třetině znovu ubylo šancí a vzruchu před brankáři bylo pramálo. Orli vynikli výbornou obrannou hrou, která jim nakonec zajistila plný bodový zisk. Soupeře téměř ke své bráně nepouštěli. Minutu před koncem chtěli litvínovští hokejisté zlomit znojemské vedení při power play, kterou ale hráli pouhých pětadvacet vteřin, protože byl na trestnou poslán Prorok. Poslední půl minuta přinesla tolik vzruchu, kolik jí nebylo za celou třetinu. Dopitova řada si vypracovala vyložené šance a pár vteřin před koncem mohl na opačné straně Reichel skórovat do otevřené brány, kdyby ovšem trefil puk.

Petr Rosol (Litvínov): Kdybychom ve druhé třetině dali nějaké góly, asi bychom vyhráli. Bohužel jsme ale šance neproměnili a ve třetí třetině nás Znojmo k ničemu nepustilo. Hodně jsme si to zkomplikovali, ale stále žijeme. Rozhodně nepanikaříme. Je ale pravda, že naše produktivita je mizerná. V posledních pěti zápasech jsme dali sedm branek. Dávat góly ale nikoho nenaučíte, s tím se musíte narodit.

Jiří Votruba (Znojmo): Bylo to kvalitní utkání hrané ve vysokém tempu. Domácí si od začátku vytvořili mírný tlak, který jsme ale zvládli. Za stavu 1:1 poté měli řadu šancí, ale přežili jsme to a dokázali dát na 2:1. Třetí část jsme poté odehráli až na posledních pět vteřin velmi dobře takticky.