V Hlinsku bez většiny opor podlehli Orli pardubickému Moelleru

14.2.2006 | HoR, GaZ

H l i n s k o - V olympijské přestávce vracelo Znojmo Pardubicím zápas z přípravy na letošní sezónu. Orli v létě jednoznačně přehráli úřadující mistry 5:0, když premiérově nastoupil v brance Harstad-Evjen. Tentokrát byla situace opačná a za jeho zády skončilo pět gólů. Znojemský tým ale nastoupil bez čtyř klíčových hráčů a šanci dostali hráči ze znojemské juniorky až po prvoligové hokejisty, kteří důvěru oplatili dvěma góly v podání Říhy a Tatarčíka.

přát., úterý 14. 2. 2006, 18:00, ZS Hlinsko
Pardubice
Branky a nahrávky: 15. Čáslava, 19. Mrázek, 34. Sýkora, 38. Kántor, 43. Hlinka - 11. Říha (Bičánek), 44. Tatarčík (Mojžíš). Rozhodčí: Homola.

Miloslav Hořava (Znojmo): Utkání nemělo tempo extraligového zápasu, ale splnilo svůj účel přípravy. Pardubice nastoupily, kromě Lašáka a Čalouna, v plné sestavě. V našem týmu chyběli Trvaj, Pucher, Dopita, Haman. Chtěli jsme si vyzkoušet jiné hráče. Nastoupili Říha a Polák z Jihlavy, Jaskula, který hraje za Velkou Bíteš a dva hráči ze znojemské juniorky Hadrava a Koktan. Říhův první gól byl parádní, když využil přesnou Bičánkovu přihrávku na modrou a s jistotou trefil pardubickou bránu. Pro hráče z juniorky to byl velký skok, ale poprali se s tím se ctí. Hráli jsme v Hlinsku a přišla slušná návštěva, určitě tam bylo kolem tisíce diváků.