O<sub>2</sub> Extraliga - pá 15. 9. 2006

Utkání v režii Znojma

Z n o j m o - Pod taktovkou domácího mužstva se začal vyvíjet duel mezi Znojmem a Plzní. Soupeř se zdržel na dálnici a na jeho výkonu to bylo zpočátku znát. Už v druhé minutě skóroval Plášek. Převaha Orlů byla znatelná a vyústila ve druhý gól, jehož autorem byl <b>Svoboda</b>. Hosté korigovali nepříznivý vývoj v první třetině a zdálo se, že počáteční útlum mají za sebou. Dopitův gól na začátku druhé třetiny jim ale opět vzal trochu sebevědomí a na něj nenašli již další odpověď, natož na Svobodův závěrečný zásah do plzeňské svatyně. Znojemští fanoušci se tak mohli radostně odebrat do víru oslav Vinobraní.

Utkání začalo lépe pro domácí hráče, kteří se už po dvou minutách radovali z gólu. Z nenápadné akce ve středním pásmu přistrčil Kotaška puk najíždějícímu Pláškovi, který neváhal a ranou k pravé tyči překonal Málka. Za minutku tu byla další akce znojemských. Selingr si udělal místo, švihem vystřelil nad Málkův beton, ale puk prosvištěl jen těsně kolem tyče. Utkání se dále vyvíjelo ve znamení vylučování na obou stranách. Byli to však opět Orli, kteří vstřelili gól. Dobře sehranou situaci v početní převaze zakončil přesnou tečí Bičánkovi rány od modré Svoboda.

Hosté si první vážnou šanci vytvořili až v polovině první třetiny. Do nebezpečné akce se dostal Šindel, přihrával žabičkou zcela volnému Adamskému, avšak ten v rozhodující chvíli puk netrefil. Plzeň si v prvním dějství mnoho šancí nevytvořila, přesto dokázala vytěžit z minima maximum. Ve 13. minutě v přesilovce Král přihrál Benákovi, který spíše polopřihrávkou našel dobře stojícího Ludvíka, jehož teč prošla až do Trvajovy svatyně. Do konce třetiny se utkání přesouvalo z jedné strany na druhou bez větších příležitostí ke vstřelení gólu.

Prostřední část utkání začala svižně a pro Jihomoravany velmi dobře neboť hned první šancí zvýšili svůj náskok na rozdíl dvou gólů. Pucher přihrával Dopitovi, který se ocitl sám před brankou a zavěsil k pravé tyči Málkovy branky. Za chvíli mohlo být ještě lépe. V situaci dva na jednoho se ocitli Pucher s Růžičkou. První jmenovaný přihrával, Růžička střílel, Málek kotouč vyrazil před sebe do brankoviště a dojíždějícímu Pucherovi scházeli jen centimetry aby puk dopravil do prázdné plzeňské svatyně. V další situaci se Selingr přetlačil až před gólmana hostí a snažil se propasírovat puk mezi betony, ale plzeňský brankář jeho pokus vystihl. Ve 27. minutě se Západočechům naskytla možnost hrát více než minutu a půl dvojnásobnou přesilovku. Plzeňští se ji snažili okamžitě využít, na Trvaje pálili postupně Cartelli, Nedoma, Malinský a Matějovský. Znojemský brankář však všechny pokusy hostí zmařil a tato situace byla zlomová pro hostující tým.

V polovině utkání to bylo už o tři branky. Ideální přihrávku Puchera do prostoru mezi kruhy mazácky zúročil Svoboda, který nedal Málkovi šanci jakkoliv zasáhnout do dráhy letu puku. Po tomto gólu to už Málek psychicky nevydržel a přenechal místo v bráně náhradníkovi Ježovi. Nový muž se okamžitě vytáhl při dvou dobrých pokusech Růžičky. Chvíli na to vytasil proti nebezpečné střele Hamana svoji lapačku. Ve 37. minutě pálil z levé strany domácí Svoboda, Jež jeho ránu neudržel, k odraženému puku se dostal Růžička, který tísněn netrefil poloodkrytou branku. Do konce druhé třetiny se do vážnější šance dostal jen Jaroslav Svoboda, avšak pálil jen těsně vedle tyče.

Poslední dějství začalo příležitostí znojemského Selingra, jenž se proháčkoval až do obranného pásma hostů, Jež si s jeho střelou poradil. Na druhé straně přihrával Fabuš Nedomovi. Jeho střela šla těsně mimo. V dalších minutách oba dva týmy hrály spíše pasivně. Další větší šance se zrodila v polovině třetí třetiny. V početní převaze hráči Plzně vrhli veškeré síly do útoku a vyvinuly na Znojmo velký tlak. Z bezprostřední blízkosti postupně pálili Padělek, Fabuš, vzápětí Nedoma a opět Fabuš. Trvaj však ve své brance čaroval.

Jakmile se Orli vymanili z oslabení, dostal se do šance Růžička, který pálil a Jež střelu vyrazil těsně mimo. Pět minut před koncem zápasu se mezi znojemskými beky protáhl Ludvík a pěknou přihrávkou vybídl ke skórování Krále, jenomže ten pálil přímo do Trvaje. V poslední příležitosti utkání se ocitl „Západočech“ Fabuš, jenž ve slibné příležitosti pálil jen do znojemského brankáře. Znojemští hokejisté si tak připisují další důležité tři body do tabulky.

Ohlasy trenérů

Radek Kampf (Plzeň): Měli jsme trochu problémy s příjezdem, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Velice rychle jsme inkasovali v první třetině a totéž se nám stalo i na začátku druhé. Dnes jsme nehráli dobře. Před zápasem jsme si určili nějakou taktiku, kterou jsme nesplnili. Soupeř nás přehrával, přebrusloval. Byli jsme všude od soupeře daleko. Zápas jsme dneska nezvládli, až na poslední třetinu, kdy jsem začali trochu hrát a měli jsme i trochu šance. Škoda že jsme výsledek už nezkorigovali.

Jan Votruba (Znojmo): Dozvěděli jsme se, že Plzeň měla nějaké problémy po cestě a i na to jsme zaměřili naši taktiku. Zvolili jsme ji od začátku dobře bruslit, napadat do hloubky a to se nám myslím dařilo. Mužstvo hrálo čtyřicet minut výborný, kombinační, pohledný a účelný hokej, a tím jsem se dostávali taky do šancí. V poslední třetině mi to připadalo, jakoby se hráči začali šetřit na neděli, a proto se Plzeň v poslední třetině zlepšila. Od našeho mužstva to byl velmi dobrý výkon.