Itálie
1/3
2/3

Utkání proti Itálii mnoho vzruchu nepřineslo

Z n o j m o - Reprezentační tým Itálie, který se připravuje na Olympijské hry 2006 v Turíně, Orly příliš svou hrou neprověřil, přesto si ze znojemské Hostan arény odváží výhru po samostatných nájezdech. Hra byla vedena v téměř tréninkovém tempu bez většího nasazení a Znojmo zaslouženě po první třetině vedlo dvoubrankovým rozdílem. Po dobrých kombinacích se v přesilovkách trefili <b> Ludvík</b> a <b> Čakajík</b>. Vedení ale Orli promrhali ve druhé třetině, do níž nastoupili laxně. Italové vyrovnali hru a dostali se do zápasu v průběhu několika vyloučení znojemských hráčů. Z těch také vytěžili dvě branky, čímž srovnali skóre, které vydrželo až do konce utkání. <p><b><a href="/fotogalerie_zno.asp?zobraz=kategorie&kategorie=46">FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU</a></b>
Úvodní pětiminutovka začala pro znojemské hráče velmi slibně. Nájezd dvou na jednoho zakončil Chlubna neúspěšným bekhendovým blafákem, další nájezd, tentokrát Mikulíka zastavila výstroj italského brankáře Baura. Po dalším nájezdu Chlubny byl vyloučen Chitarroni za nedovolené bránění, v následné přesilové hře zakončil snažení Orlů střelou od modré Čakajík, rovněž neúspěšně. Gólu se Znojemští dočkali vteřinu před koncem přesilovky, kdy si Ludvík chytře počkal, najel si do dobrého střeleckého úhlu a z kruhu nedal gólmanovi šanci. Orli povzbuzeni vstřelenou brankou okupovali italskou třetinu a měli puk většinu času pod kontrolou. Do slibné střelecké pozice se dostal po ideálním Hamanově pasu Heš. Mířil ale přesně na hrudník Baura. Poté Pucher zpracoval v rohu kluziště skákavý puk, přesně načasoval přihrávku na najíždějícího Tatarčíka, ten ale trefil jen beton bezmocného italského gólmana. Italové se dostávali do protiútoku jen sporadicky, většinou je však zabrzdilo postavení mimo hru, vynucené pozornou znojemskou obranou. Ojedinělou akcí zavánějící gólem byla kombinace De Bettina a Chitarroniho, ale Trvaj se nenechal zaskočit, což byl jeho jediný opravdový brankářský zásah v průběhu první třetiny. Na druhé straně se zapsal na listinu střelců při dvojnásobné přesilovce Čakajík. Italové se i nadále dostávali do útočného pásma jen zřídka a málokdy ohrozili Trvaje v domácí brance.

Do druhého dějství vstoupili Orli laxně s vědomím dvoubrankového vedení, ale díky své nedisciplinovanosti a častému vyloučení Italové brzy snížili na 2:1. Do vlastní sítě si nechtěně puk srazil Selingr po lehkém nahození De Toniho. Při další dvojnásobné power play vstřelil vyrovnávací branku R. Ramoser. Ve zbytku třetiny se už nic zajímavého nestalo, jen po přetahované za italskou brankou se k nečekané střele dostal Beroun, jeho projektil však prosvištěl kolem Baurovy levé tyče.

Poslední část utkání byla poznamenána dalším dvouminutovým trestem Hamana. Znojmo ale hrálo s přehledem a nepouštělo soupeře do žádné vážnější akce, naopak zahrozil v nebezpečném průniku dva na jednoho Ondřej. O několik minut později se v další slibné akci opět ocitá Ondřej, ale jeho tečovaná střela prolétla jen pár centimetrů vedle tyče. Do samostatného úniku pak vystartoval Ludvík, ale neměl dost času na zakončení a jeho bekhendový blafák skončil na hrudi Baura. Zápas tak vyústil v předem domluvené samostatné nájezdy, v nichž byli Italové úspěšnější po tom, co rozhodčí Homola neuznal jasnou Mikulíkovu branku ve druhém nájezdu, kterou snad jen hlavní sudí nezaznamenal.

Jan Votruba (Znojmo): Začali jsme velice dobře. V první třetině jsme měli několik šancí, ale je už to obehraná písnička, dali jsme v uvozovkách jen dva góly, vzhledem k šancím, které jsme si vytvořili. Do druhé třetiny jsme nastoupili dost profesorsky, dělali jsme zbytečné fauly a Itálie se dostala do hry. Ve třetí třetině to bylo podobné, měli jsme několik vyložených šancí, které jsme neproměnili. Zápas to byl jinak dobrý. Italský národní mančaft hrál dobře, hrál tvrdě, svůj účel zápas splnil. Radim Bičánek ulehl s chřipkou, Jiří Dopita má stále problémy s kotníkem, Karel Plášek odešel z rozbruslení s nataženým postranním kyčelním svalem. Petera Puchera jsme pustili po polovině zápasu odpočnout. Marek Uram absolvuje poslední pooperační vyšetření u svého lékaře. O osudu Romana Erata se bude dál rozhodovat, trošku se mu to zhoršilo, uvidíme. Se sestavou stále ještě mícháme, krystalizuje se, uvidíme. O dalším působení Ville Varakase jednáme, zatím máme zájem o to, aby tady zůstal.