Uram dvěma brankami rozhodl

8.12.2001 | Michal Berg

Dvě branky Marka Urama a spousta nevyužitých šancí, to byly rozhodující faktory utkání s Havířovem. Dobrými výkony se prezentovali obra brankáří, i když hostující Pavel Cagaš bude ještě jistě dlouho přemýšlet, kudy mu prošla do branky druhá střela Marka Urama.

30.kolo, pátek 7. 12. 2001
Havířov
22.Uram (Pucher, Soudek), 33.Uram (Pucher). Vyloučení 6:6, využití 1:0. 4800 diváků. Střely na branku 42:32.
ORLI ZNOJMO: O. Svoboda - Soudek, Havíř, Jakeš, Pavel Kumstát, Klimeš, Benák - P. Pucher, Haman, Uram - Milan Procházka, Plášek, Vorel - Pazourek, Plch, Barus
AZ Havířov: Cagaš - Javín, D. Kysela, Pavlas, Michael Procházka, Černošek, Luža, Rimmel - Eiselt, Bacul, Pohorelec - Hruška, R. Procházka, Boháč - M. Čech, Vala, Korhoň

Pátou prohru v řadě si připsali hokejisté Havířova, ale jejich prohra na znojemském ledě se nerodila lehce.

Znojemská sestava se třemi Slováky v jednom útoku vydržela jen dva zápasy. Ján Plch nastoupil s Pazourkem a Barusem ve třetím útoku, mezi Urama a Puchera se postavil Radek Haman a opakovala se tak úspěšná sestava z loňské sezóny.

V první třetině byla značně znát nesehranost obou týmů. Do šancí se dostali Vorel a Plášek, ale brankář Cagaš byl vždy na místě. Skóre se měnilo až na začátku druhé třetiny. Dvojnásobná přesilovka Orlů nastartovala nápor, který dokázal po kombinaci prvního útoku vyústit v Uramův gól.

Havířov se dostával do sporadických útoků, ale Oldřich Svoboda je veskrze pochytal. Zlom přišel v 33.minutě. Baculův nájezd zachránil parádním obranným zákrokem Haman a z protiútoku podruhé skóroval Uram. Od té chvíle už Orli utkání kontolovali a nebýt smůly při několika šancích Pláška a Vorla, mohlo skóre do konce zápasu ještě narůst.

Milan Kastner (Znojmo): "První třetina byla z naší strany hodně rozháraná a špatně jsem rozehrávali. První branka nás uklidnila, vytvořili jsme si potom hodně šancí a odvedli zodpovědný výkon. Tři body jsme si zasloužili."

Ivo Peštuka (Havířov): "O prohře rozhodla naše špatná hra ve středním pásmu. Když se dostalo Znojmo do naší třetiny, tak prokázalo svou silnou stránku a dokázalo si odblokovat protihráče a z toho pramenilo velké množství šancí. Dlouho nás držel nad vodou brankář Cagaš. Když dalo Znojmo druhý gól, tak si už dokázalo vítězství pohlídat a my jsme se nedostávali do šancí."