0:0, 1:2, 4:1
1/3
2/3

Sparta rozhodla v závěru

P r a h a - Až gól Petra Tona v 55. minutě rozhodl vyrovnaný zápas v T-Mobile Areně. Znojmo, za které poprvé nastoupil obránce Roman Prošek, se dostalo do vedení brankou Puchera, na vyrovnání Sparty dokázal odpovědět Aleš Křetínský a i když šli domácí do vedení 3:2, třetí branka Milana Procházky za poslední tři zápasy skóre srovnala. Znojmo srazil do kolen již zmiňovaný Tonův gól, v posledních vteřinách ještě přidal pátou branku domácích Tomajko.

V úvodní třetině si žádný z týmů nedokázal vypracovat nebezpečnější šanci. Veškerý přesun do útočné třetiny zakončovaly oba týmy převážně střelami z dálky. Ze Sparty se dokázali prosadit jen mladíci Vrbata se Šindelem, ale ani ti se do přímého ohrožení orlí klece nedostali. Znojemské šance se dostavovaly v ještě větších intervalech než ty sparťanské. Brankou zaváněl pouze rozruch před sparťanskou bránou v 10. minutě a Pardavého úlet, když si povodil pražského beka, ale na Břízu už bekhendovým pokusem nevyzrál.

Orli měli famózní nástup do druhé části hry. Už po 30 sekundách uklidil Snopokovu střelu do sparťanské branky Pucher. Hosté se ale neradovali dlouho. V čase 23:23, když hráli Znojemští oslabení, pálil od modré Libor Procházka a jeho střelu tečoval Tomajko. Aktivitou hýřící Znojmo vyslalo na Břízu několik jedovatých projektilů, ale sparťanská jednička všechny kryla. Tlak hostí vyvrcholil v 30. minutě, když po překřížení na modré čáře přenechal Pardavý zadovkou Křetinskému, který nemilosrdně vypálil přes dva hráče a nedal Břízovi šanci. Do konce třetiny ještě zahrozil Němeček střelou z první, ale Břízu nepřekvapil.

Sparta s vyrovnáním příliš dlouho nečekala. V 57. sekundě třetí části Broš naznačil, že obkrouží branku, ale chytře nabil Kratěnovi, který měl před bránou dost času aby dezorientovaného Dubu prostřelil. Hra se až do 46. minuty uklidnila. To na trestnou lavici odešel Havíř. Ukázkově roztočený přesilovkový kolotoč zamotal hlavu i znojemským obráncům, kteří nepokryli u tyče stojícího Špilára, jenž dostal přesný pas od Řezníčka a pohodlně skóroval. Poměrně rychle ztracené vedení nevzalo Orlům chuť do hry. Sparta jako by po vedoucím góle usnula. Slabší chvilku si Bříza vybral v 51. minutě, když podcenil Procházkovu střelu a hokejkou ji usměrnil do své sítě. Za vyrovnaného stavu se hrálo opatrněji. V přesilovce Sparťané chybovali. Toho využil kapitán Orlů Pucher, když letěl sám na Břízu ale neproměnil. Nedáš - dostaneš! Z protiútoku se dostal ke kotouči Ton a mezi betony dostal domácí znovu do vedení. Moravané ještě na konci zkoušeli power - play, ale po faulu Baruse dohrávali ve čtyřech a ještě inkasovali gól od Tomajka, kterému Duba nedokázal vypíchnout kotouč.

Alois Hadamczik (Sparta): "V první třetině jsme nebyli horším týmem, měli jsme spoustu šancí a nedali jsme branky. Projevilo se na nás, že hrajeme už řadu utkání na několik extrémně vytížených hráčů. Šest hokejistů máme mimo a Kratěna s Hanzlíkem hráli při zranění. Vážím si nesmírné vůle, kterou jsme zápas otočili."

Pavel Pazourek (Znojmo): "I přes porážku jsme podali dobrý výkon, možná nejlepší v našich zápasech venku. Dvě třetiny jsme byli lepším mužstvem. Rozhodlo se při našich oslabeních. V tom rozhodujícím jsme měli brejk, ale neproměnili jsme ho a z protiútoku Sparta dala vítěznou branku. Dopustili jsme se chyb, protože jsme pustili soupeře k dorážkám."