Přípravné zápasy - pá 20. 8. 2004
přát.
Trenčín

Slovenský mistr ve Znojmě neskóroval

Z n o j m o - Mezistátní přátelské utkání mezi Znojmem a Trenčínem bylo z pohledu trenérů kvalitní, přestože nepadalo tolik branek. Čisté konto Orlů udržel brankář Slávik, který odchytal celý zápas, a tak si Petr Přikryl proti svému bývalému zaměstnavateli nezahrál. Proti bezzubé Dukle se podařilo skórovat <b>Eratovi, Ondřejovi a Vorlovi</b>. Náročný týden, kdy odehráli tři utkání, zakončili Znojemští další poklidnou výhrou.
Do branky Znojma se proti svému bývalému týmu nepostavil Petr Přikryl, ale Robert Slávik. Utkání se zpočátku hrálo v pomalejším tempu, soupeři se nejdříve oťukávali. Do první velké šance se dostal Orel Ludvík, když tečoval puk před Kompasovou brankou. Gólman Trenčína měl potom několik dalších výborných zásahů, nestačil ale na dělovku Erata od modré čáry z 8. minuty. V polovině třetiny oba týmy trochu polevily v nasazení, přesto Slávika vystrašili Lezo, Hriňa a Fabuš. Když si svůj trest odpykával zkušený znojemský obránce Soudek, vyřešil domácí brankář za pomoci spoluhráčů další nebezpečnou situaci, a tak se vyrovnání Dukla nedočkala.

Ve druhé třetině diváci žádnou branku neviděli, i když se o to mužstva Znojma i Trenčína vehementně snažila. Znojemský obránce Křetínský si vyjel ve 23. minutě do útoku a vypálil na Kompase ránu jako z děla, ten ji však chytil do své lapačky. Na druhé straně se v podobné situaci ocitl Slávik, který prudký projektil Opatovského zastavil hrudníkem. Hosté měli několik dalších šancí při vyloučení Bičánka, nepříjemně však klovali i Orli. Proti Pardavému musel Kompas zasahovat ukázkovým semaforem.

O co publikum přišlo v prostředním dějství, toho se dočkalo v tom posledním. Další dvě branky Znojma padly v rozmezí tří minut. Nejprve měli dvě šance hosté, potom už ale iniciativu převzali Orli. Ondřej napřáhl ve 43. minutě z mezikruží a Kompas lovil puk ze sítě. O chvíli později si vyjel Vorel zpoza jeho branky a protlačil mu puk do klece mezi tyčí a betonem. Ve zbytku utkání se sice Trenčín ještě snažil vstřelit alespoň čestný gól, ale pokusy Zápotočného a Leza se neujaly, stejně tak neuspěl v úniku Opatovský. Zápas se dohrával v poklidu, Dukla se viditelně s bezgólovou prohrou smířila. Vyzrát na Slávika se jim ani jednou nepodařilo.

Ohlasy trenérů

Leoš Zajíc (Znojmo): Myslím si, že to bylo velice dobré utkání, zvlášť po zátěži, kterou jsme tento týden absolvovali. Týden jsme uzavřeli velice dobrým výkonem. Hráči si museli sáhnout hodně hluboko na dno sil, přesto k zápasu přistoupili zodpovědně a hráli tak, jak mají. Je jasné, že nám pokaždé nemohlo všechno vycházet, pár chybiček se tam objevilo. Z naší strany mělo utkání vyšší kvalitu, než zápas proti Liberci. Náš výkon vypadal, jakoby ke konci týdne kulminoval.

Robert Spišiak (Trenčín): Oboustranně výborný zápas. Šance byly rovnoměrně na obou dvou stranách. My jen litujeme, že jsme ty naše i vyložené nevyužili. Dostali jsme hned ze začátku laciný první gól, ve druhé části jsme převzali iniciativu. Myslím si, že jsme měli i trochu navrch. V úvodu třetí třetiny soupeř využil přesilovou hru, a to ovlivnilo další vývoj střetnutí. Se zápasem jsem spokojen, protože jsme vlastně poprvé po rozsáhlých zdravotních problémech hráli kompletní. Čtrnáct dní nás pronásledovala viróza a střevní problémy hráčů. Hodnotím toto střetnutí velmi kvalitně.