Chrudim
1/3
2/3

Šest branek, pět tyček, tři body pro Znojmo

<em>Znojmo</em> - Orli vlétli do zápasu aktivněji, ovšem dlouho se trápili, když v první třetině nastřelili tři tyče. Ve druhém dějství však byli už přesnější. Gólem se postupně prezentovali Havlík, Barus a Staněk. Chrudim se ale nevzdala a na začátku závěrečné části snížila na rozdíl jediné branky. O osudu utkání rozhodl pět vteřin před koncem gólem do prázdné branky znovu Adam Havlík.

Do sestavy Orlů se po neúčasti v Táboře vrátili Barus s Protivným. Stav se mohl měnit v šesté minutě, když Haman nastřelil Landsmanovu tyčku branky. Poté přišla na řadu přesilovka hostujícího celku. Domácím se podařilo ubránit a o pár minut později se nabídla dvojnásobná převaha právě jim. Největší možnost ke skórování měl Plášek, jehož střela znovu rozezněla tyčku. Zbývající sekundy již Chrudim ubránila. V dalších minutách byli aktivnější domácí, všechny jejich šance vyústili však jen třetí tyčkou zápasu. Tentokrát puk putoval z hole Sedláka. Ani v závěru třetiny se skóre nezměnilo, a tak šly týmy do kabin s nulovým stavem.

Druhá třetiny začala přesilovou hrou hostů, největší šanci během těchto dvou minut bychom však hledali na straně domácích. Unikající Haman byl zezadu faulován a hlavní arbitr nařídil trestné střílení. K exekuci se postavil Tomáš Hradecký, ale chrudimský gólman jeho střelu mezi betony včas vystihl. V dvacáté páté minutě se Hostan aréna radovala z první branky. Haman přihrál Adamu Havlíkovi a ten byl neomylný. To Orlům dodalo křídla a pět minut nato se stav měnil znovu. Hradecký poslal puk na volného Miroslava Baruse, který procedil kotouč mezi betony Landsmana. Poté se na chvíli dostala do tlaku Chrudim, jejich snaha však byla marná a skóre ve třicáté sedmé minutě měnili opět domácí, když Aleš Staněk usměrnil puk za Landsmanova záda po střele Štacha. V závěru třetiny dostali příležitost přesilovky pět na tři hosté, tato převaha jim nejspíš nestačila, a proto se rozhodl trenér Rohlík pro power play. Ani trojnásobná přesila však Chrudimi ovoce nepřinesla.

Ihned na začátku třetí dvacetiminutovky padla branka poprvé v zápase do klece Horčičky. Marek Drtina vypálil příklepem od modré a puk proklouzl domácímu brankáři nad betonem. Vrátit Znojmo do tříbrankového náskoku mohl Plášek, ale tyč hostující brány se rozezněla počtvrté a zápas zdramatizoval ve čtyřicáté šesté minutě Tomáš Bláha, jenž snížil na rozdíl jediné branky. Díky této nepříznivé situaci si trenér Neliba vyžádal oddechový čas. Sedm minut před koncem poslal rozhodčí na trestnou lavici znojemského Štracha a Chrudim mohla vyrovnat. Šeda s Martincem se totiž dostali až před Horčičku, ten puk sice neudržel, ale ani přes několikanásobné dorážky touš za brankovou čárou neskončila. V závěru se hosté dostávali do tlaku a padesát sekund před konečnou sirénou odvolali gólmana. To potrestal Adam Havlík, když dostal přihrávku od Pláška a trefit opuštěnou chrudimskou klec pro něj nebyl problém. Znojmo si tak po výhře 4:2 připsalo tři důležité body do tabulky.

Jan Neliba (Znojmo): Jsme spokojeni s vítězstvím, dvě třetiny jsme ovládali hru, ale zbytečnými vyloučeními pak umožnili soupeři dát první gól. Druhou branku jsme inkasovali znovu po chybě, nevím kolik hráčů se tam sjelo, ale najednou bylo zaděláno na drama. Urvali jsme to, vládne spokojenost, protože za stavu 3:2 Chrudimi narostla křídla, hrála dobře a my to s vypětím všech sil ubránili. Druhá třetina byla skvělá, dali jsme tři góly a nabádali hráče, aby nedělali průvany v obraně. Zase už jsme měli v hlavách, že budeme dávat góly a bavit diváky. Ti jsou tady sice fantastičtí, ale my jsme měli hrát víc disciplinovaně. Věřím, že z chyb se poučíme, výkon mužstva byl dvě třetiny kvalitní.

Pavel Rohlík (Chrudim): První třetina patřila Znojmu, přesto jsme ji dokázali ustát, podržel nás gólman a měli jsme několik rychlých výpadů a brejků, které jsme bohužel neproměnili. Druhá část jasně v režii domácích, po inkasování prvního gólu se naše hra rozložila a soupeř nás přehrával. Pozitivum tohoto utkání je, že jsme se ve třetí třetině dokázali zvednout, proměnit přesilovku pět na tři a po druhé vstřelené brance jsme měli spoustu šancí a možností na vyrovnání. Znojmo mělo i trochu štěstí, myslím si, že by zápasu slušela remíza, na druhou stranu za druhou třetinu si domácí zasloužili vyhrát.